لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

صادق لاریجانی تهدید کرد؛ ادعای کمک بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی


 یکی از جلسات دادگاه بابک زنجانی. او به اعدام محکوم شده است
یکی از جلسات دادگاه بابک زنجانی. او به اعدام محکوم شده است

پس از انتقاد حسن روحانی از دستگاه قضایی درباره پرونده بابک زنجانی، صادق لاریجانی بار دیگر موضع تندی در قبال دولت گرفت و عنوان کرد که بسیاری از ادعاهای آقای زنجانی به دلیل «حفظ حرمت‌ها» علنی نشده است. همچنین در نسخه اولیه منتشر شده از سخنان رئیس قوه قضائیه آمده بود که زنجانی «میلیاردها تومان به انتخابات ریاست جمهوری کمک کرده است»؛ این جملات ساعتی بعد از خروجی عموم خبرگزاری‌ها حذف شد.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه دوشنبه ۱۳ دی در جلسه مسئولان عالی قضایی ایران بدون اشاره به نام حسن روحانی، انتقادات مطرح شده از سوی رئیس جمهوری ایران را «تبلیغاتی» دانست و گفت که دولت در زمینه «ردیابی اموال بابک زنجانی در خارج از کشور» کوتاهی کرده است.

همچنین در نسخه اولیه منتشر شده از سخنان آقای لاریجانی در رسانه‌های رسمی ایران دولت به طور تلویحی تهدید شده که در مورد ادعای کمک بابک زنجانی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مورد سوال قرار بگیرد.

آقای لاریجانی گفته است: «ما حرفی نداریم و می توانیم تمام کسانی را که بابک زنجانی ادعاهایی در موردشان مطرح کرده است، احضار و در صورت لزوم بازداشت ‌کنیم تا معلوم شود که قضیه چه بوده است.»

پیش از این برخی رسانه‌های اصولگرا چنین اتهامی را به دولت حسن روحانی وارد کرده بودند و به طور مشخص هفته‌نامه تندروی ۹ دی مدعی کمک پنج میلیارد تومانی بابک زنجانی به حسین فریدون، برادر حسن روحانی شده بود.

در پی انتشار این مطلب و با شکایت دولت، هفته نامه متعلق به حمید رسایی، نماینده سابق مجلس توقیف شد اما دستگاه قضایی این نشریه را تبرئه کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG