لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

ادعای احمدی‌نژاد در نشست خبری حمایت از بقایی: وزارت اطلاعات در اختیارم نبود


نشست خبری احمدی‌نژاد با حضور بقایی
نشست خبری احمدی‌نژاد با حضور بقایی

محمود احمدی‌نژاد با رد وقوع تخلفات مالی در دوران ریاست جمهوری خود، سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را مرتبط با نهادهای دیگر دانست و گفت که راضی به حصر و زندان هیچ کس نیست.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران روز چهارشنبه ۱۶ فروردین به همراه حمید بقایی در نشستی خبری شرکت کرد و گفت ‌دلیلی برای رد صلاحیت بقایی وجود ندارد و او همه تلاشش را برای تایید صلاحیت بقایی خواهد کرد.

آقای احمدی‌نژاد از پاسخ به سوالی درباره واکنشش به رد صلاحیت احتمالی حمید بقایی امتناع کرد و تنها گفت که فکرهایی دارد.

رئیس جمهوری سابق ایران که با توصیه آیت‌الله خامنه‌ای از شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری منع شده، اکنون تلاش می‌کند تا حمید بقایی را به ریاست جمهوری برساند و مدعی است که او رای بالایی کسب خواهد کرد.

او که با سوال‌های تندی از سوی رسانه‌های حامی دولت مواجه شده بود، همه انتقادات را رد کرد و تخلفات مالی را «اتهام‌های بدون سند» نامید.

آقای احمدی‌نژاد مدعی شد که « تمامی اتهامات تاریخ» به او و نزدیکانش وارد شده اما هیچ کدام «ثابت» است. او در عین حال در برابر استناد به زندانی شدن محمدرضا رحیمی، معاون اولش و برخی دیگر از پرونده‌های مفتوح علیه اعضای دولت او گفت که نحوه رسیدگی قضایی در ایران «درست نیست».

محمود احمدی‌نژاد گفت: «نکند فکر می‌کنید قوه قضائیه طرف ماست؟». او حمید بقایی را «سند» مبرا بودن از اتهام‌های اقتصادی دانست و گفت که او به مدت پنج ماه در «انفرادی وزارت اطلاعات دولت روحانی» رنگ آفتاب را ندید.

رئیس جمهوری سابق ایران درباره سرکوب اعتراض‌های مردمی موسوم به جنبش سبز این گونه از خود دفاع کرد که نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات در حوزه اختیارات او نبوده است. از او درباره سمت دادن به سعید مرتضوی پس از عزل او به دلیل فرستادن بازداشت شدگان به شکنجه‌گاه کهریزک سوال شد و پاسخ داد: «زمانی که مرتضوی به تامین اجتماعی رفت هیچ کدام از این موضوعات مطرح بود؟ درست است که معذرت خواهی کرده اما هنوز محکوم نشده است. شما نگران نباشید اگر شکایتی از من و دولتم باشد قوه قضاییه از ما دفاع نمی کند.»

او «خس و خاشاک» خواندن معترضان را نیز تکذیب کرد و گفت: «من نگفتم مردم خس و خاشاک هستند. من گفتم کسانی که خیابان‌ها را به هم ریختند، مغازه ها را آتش می‌زنند و مردم را آزار می دهند خس و خاشاک هستند.»

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی نیز بدون نام بردن از آنها عنوان کرد که به حصر و زندان هیچ کس راضی نیست.

کنفرانس خبری احمدی‌نژاد با واکنش زیادی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده و کاربران بسیاری او را متهم به دروغگویی و استفاده از روش همیشگی تکذیب و فرافکنی متهم می‌کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG