لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

یکی از قهرمانانی که در حادثه ۱۱ سپتامبر به صدها نفر کمک کرده بود در ۴۵ سالگی درگذشت


آرشیو - سالگرد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، تابش دو نور آبی در مکانی که برج های دوقولوی مرکز تجارت جهانی جای داشت
آرشیو - سالگرد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، تابش دو نور آبی در مکانی که برج های دوقولوی مرکز تجارت جهانی جای داشت

بعد از حمله تروریستی مرکز تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، یک کاپیتان قایق های توریستی در نیویورک که بعدها مأمور آتش نشانی شد، به صد ها نفر کمک کرد تا جنوب منطقه منهتن شهر نیویورک را تخلیه کنند.

این مرد، تامس فیلن، ۴۵ ساله بود. یکی از چندین نفر از قهرمانانی که بعد از حمله تروریستی به یاری امدادرسانان پیوست.

به گزارش شبکه «سی ان ان»، آقای فیلن جمعه گذشته درگذشت؛ که به گفته مقامات یکی از قربانیانی بود که بعد از حمله ۱۱ سپتامبر به سرطان مبتلا شده بود.

جیم لانگ، یک سخنگوی آتش نشانی در منهتن گفت که آقای فیلن هنگام حمله تروریسی به برج دوقلوی نیویورک، کاپیتان خط قایقرانی تفریحاتی مجسمه آزادی بود و بعد از حمله به مردم کمک کرد تا منطقه را تخلیه کنند و به آنسوی رودخانه بروند.

به گفته آقای لانگ، فیلن در سال ۲۰۰۳ به عنوان مأمور آتش نشانی به اداره آتش نشانی نیویورک پیوست و بعد به سمت دریانورد ترفیع یافت.

بیل د بلازیو، شهردار نیویورک در یک توئیت از شجاعت و جانبازی فیلن تعریف کرد. او در این توئیت گفت: «در تیره ترین ساعات شهر ما، شجاعت و از خود گذشتگی «تامس فیلن» مأمور آتش نشانی باعث نجات صدها نفر شد. ما هیچوقت خدمات و جانبازی او را فراموش نخواهیم کرد.»

بنابه مطالعات «برنامه سلامتی مرکز تجارت جهانی» در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، پس از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، هزاران نفر به سرطان مبتلا شدند که باور بر این است که خیلی از این سرطان ها نتیجه در معرض مواد آلوده کننده و سرطان زا قرار گرفتن ساختمان های قدیمی ویران شده بعد از حمله بود.

در بین قربانیان بیشتر امداد رسانان، مأمورین آتش نشانی، مأمورین اورژانس، و داوطلبانی بودند که پس از حمله کمک کردند و محوطه برج های دوقلو، پنتاگون، و مکان سقوط هواپیما در نزدیکی شنکسویل ایالت پنسیلوانیا را تمیز کردند.

همینطور افرادی که در روز حمله و یا ماه ها بعد از آن در نزدیکی مرکز تجارت جهانی زندگی، کار، و یا تحصیل می کردند در معرض خطر قرار گرفتند. چندین نفر از این قربانیان به بیش از یک نوع سرطان مبتلا شدند که به حمله ۱۱ سپتامبر مربوط می شود.

آقای لانگ نگفت که تامس فیلن به چه سرطانی مبتلا بود.

مراسم ختم و خاکسپاری آقای فیلن روز سه شنبه ۲۰ مارس در بروکلین برگزار می شود.

در اثر ویرانی برج های دوقلوی نیویورک که در آنها آزبست به کار رفته بود بسیاری در معرض این ماده قرار گرفتند که می تواند منجر به سرطان از جمله مزوتلیوما شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG