لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

پژوهش امیدبخش برای مبارزه با همه سرطان‌ها: تزریق آزمایشی روی موشها جواب مثبت داد


این آزمایش روی موشها جواب خوبی داده است.
این آزمایش روی موشها جواب خوبی داده است.

یک تجربه تازه در درمان سرطان در دانشگاه استانفورد با استفاده از تحریک کننده های سیستم ایمنی در موش ها، نتایج بسیارامید بخشی به بار آورده است.

به گفته گروه پزوهشگران، پس از تزریق مستقیم و توام دو محرک ایمنی در غدد موش ها، این واکسن ها توانستند همه آثار سرطان را از سراسر بدن موش ها از جمله متاستاز داده شده که قبلاً معالجه نشده بودند را ناپدید کنند.

دکتر رونالد لوی نویسنده اصلی گزارش به «مرکز اخبار پزشکی دانشگاه استانفورد» گفت :« این رویکرد دیگر نیازی به تشخیص و شناختن هدف های ایمنی ندارد و نیازی هم به مشخص کردن سلول های ایمنی بیمار نیست.

از دو عامل ایمنی مورد استفاده و مشخصات شان در مجله علوم، چنین بر می آید که یکی هم اکنون هم برای استفاده در انسان ها قابل استفاده باشد، و دیگری هم همین حالا در معالجه تجربی نوعی از بیماری مربوط به لنف ها استفاده می شود.

این پژوهش توضیح می دهد که وقتی یک سیستم ایمنی، وجود سلول سرطانی را در بدن تشخیص می دهد، سلول های «تی» آن به تومور حمله می کنند اما به مرور زمان، غده راه هائی برای خنثی کردن سلول های ایمنی پیدا می کند و رشد خود ادامه می دهد.

این آزمایش در ۹۰ موش دیگر تکرار شد و در ۸۷ موش توانست غده های آنها را نابود کند؛ به گونه ای که پژوهشگران آنها را عاری از سرطان اعلام کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG