لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۵

نماینده جامعه جهانی بهائی «نفرت‌پراکنی» جمهوری اسلامی علیه بهائیان را محکوم کرد


آزار و شعار نویسی علیه اقلیت بهائی در ایران (آرشیو)
آزار و شعار نویسی علیه اقلیت بهائی در ایران (آرشیو)

جامعه جهانی بهائی گزارش‌های مربوط به آموزش آیین بهائیت در برخی از مهدکودک‌ها در ایران را به عنوان آن چه که آن را «صحنه‌سازی» و «ترفندهای تبلیغاتی تکان دهنده و ظالمانه جدید جمهوری اسلامی ایران» خوانده است، محکوم کرد.

سیمین فهندژ، نماینده جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد در ژنو، از این تلاشِ به گفته او «سیستماتیکِ» جمهوری اسلامی ایران با هدف «نفرت‌پراکنی» علیه بهائیان با عنوان «ریاکاری» به قصد سرکوب پیروان این آیین نام برده است.

جامعه جهانی بهائی روز جمعه ۲۸ مرداد اعلام کرد: «همزمان با یورش مأموران امنیتی به خانه بهائیان به بهانه دستگیری مربیان پیش‌دبستانی در روز نهم مرداد، وارد مهدکودکی در یکی از شهرهای بزرگ ایران شدند، کتاب‌ها و جزوه‌های بهائی را میان معلمانی که هیچ کدام بهائی نبودند پخش کردند. سپس به کارمندان مهدکودک دستور دادند که در مقابل دوربین بگویند که این ها را بهائیان به مهدکودک آورده و میان مربیان توزیع کرده‌اند.»

تا کنون اسناد مختلفی در مورد تلاش جمهوری اسلامی ایران برای مسلمان کردن کودکان بهائی به دست آمده است. از جمله سند محرمانه ۱۹۹۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی که به امضای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، رسیده است. این سند تأکید می‌کند که کودکان بهائی باید «حتی المقدور در مدارسی که کادر قوی و مسلط بر مسائل عقیدتی دارند ثبت نام شوند» و با بهائیان به نوعی رفتار شود که «راه ترقی و توسعه آنان مسدود شود.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG