لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۴

آهنگ جدید حامد فرد رپ‌خوان ایرانی؛ «پوتلر» تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم می‌کند


حامد فرد
حامد فرد

حامد فرد رپ‌خوان ایرانی ساکن اروپا که با آثار سیاسی ‌و اجتماعی خود شناخته می‌شود، آهنگ جنجالی و بحث‌انگیز دیگری منتشر کرد.

این اثر «‌پوتلر» نام دارد و محور اصلی آن تهاجم نظامی روسیه به ‌اوکراین است که در هفته‌های اخیر موجب اعتراضات گستر‌ده‌ جهانی علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور شده است.

در این آهنگ که توسط «لیبل آزاد» منتشر شده است، بی کروز رپ‌خوان آلبانیایی حامد فرد را همراهی می‌کند و بخش‌هایی را به زبان انگلیسی می‌خواند.

حامد فرد به صدای آمریکا می‌گوید که این آهنگ درباره سیاست‌های غلط ولادیمیر پوتین، سلطه‌جویی‌های او در خاورمیانه، و تجاوز نظامی به اوکراین است.

این رپ‌خوان جوان در ادامه می‌افزاید که در اشعار خود به سخنان رهبر ایران، و پشتیبانی او از ولادیمیر پوتین نیز اشاره می‌کند، و به بیان نتایج این سیاست‌ها در خاورمیانه، ‌و بر زندگی مردمان این منطقه و ایرانیان می‌پردازد.


حامد فرد با اشاره به اینکه پوتلر را به مردم اوکراین، و تمامی ستم‌دیدگان جهان تقدیم کرده است، ابراز امیدواری می‌کند که روزی شاهد پایان جنگ و خونریزی، نابودی تمامی سلاح‌ها، و برقراری صلح در خاورمیانه و جهان باشیم.

او با بیان اینکه در آبان ۱۳۹۸ بیش از ۱۵۰۰ نفر در ایران توسط حکومت کشته شدند، می‌گوید که متأسفانه صدای این مادران داغدار به درستی به گوش جهانیان نرسید.

حامد فرد می‌گوید که در جریان این فاجعه انسانی، حکومت اینترنت را قطع کرد، مقابل مردم ایستاد، و با شلیک گلوله دختران و پسران جوان ایرانی را به خاک و خون کشید.

او در ادامه می‌افزاید که امیدوار است تا صدای مردم ایران در اعتراضات آینده که مسلما در پیش است، به کوش جهانیان برسد، و حکومت‌های جهان از درخواست‌های ایرانیان حمایت کنند.


حامد فرد به دلیل فعالیت‌های هنری و آثار اعتراضی خود در ایران، توسط نیروهای امنیتی دستگیر و مدتی نیز زندانی شد.

او چندی پیش به دلیل محدودیت‌های موجود در ایران مجبور به ترک این کشور شد و در حال حاضر در اروپا زندکی می‌کند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG