لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

آغاز پخش سریال «بانوی اول»؛ روایتی متفاوت از زندگی همسران روسای‌جمهور آمریکا


جیلیان اندرسون، وایولا دیویس، میشل فایفر
جیلیان اندرسون، وایولا دیویس، میشل فایفر

پس از مدتها انتظار سرانجام سریال «بانوی اول»، یکشنبه هفدهم آوریل (۲۸ فروردین) از شبکه کابلی «شوتایم» پخش می‌شود.

این مجموعه به زندگی همسران سه رئیس جمهوری آمریکا در دوره‌های تاریخی مختلف می‌پردازد و گوشه‌هایی از ماجراهای اقامت آنها در کاخ سفید را به تصویر می‌کشد.

این سریال ده قسمتی درباره النور روزولت، بتی فورد، و میشل اوباما است و شامل موضوعاتی چون جنگ‌ها، رسوایی‌ها، گسل‌های اجتماعی، و تبعیض‌های نژادی ‌ـ جنسیتی در آمریکا را به‌تصویر می‌کشد

آرون کولِی، خالق مجموعه بانوی اول، این مجموعه را با هنرنمایی تعدادی از ستاره‌های بزرگ سینمای جهان تهیه کرده است و انتظار می‌رود که یکی از آثار بحث‌انگیز سال‌های اخیر باشد.

در بانوی اول، جیلین اندرسون نقش النور روزولت، میشل فایفر نقش بتی فورد، و وایولا دیویس نقش میشل اوباما را بازی می‌کنند.

جیلیان اندرسون در نقش النور روزولت
جیلیان اندرسون در نقش النور روزولت

هر چند که در این سریال به روسای جمهوری آمریکا نیز اشاره می‌شود، ولی آنها حضور کم‌رنگی در ماجراهای داستان دارند و تمرکز اصلی روی بانوان نخست ایالات متحده است.

کیفر ساترلند در نقش فرانکلین دی روزولت، آرون اکهارت در نقش جرالد فورد، و او‌-تی فگبنل در نقش باراک اوباما به هنرنمایی پرداخته‌اند.

به گفته سوزان بیر کارگردان و یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه، بانوی اول هم به زندگی شخصی، و هم به رویداهای سیاسی دوران خود می‌پردازد ولی اثری داستانی است و تمام جزئیات آن واقعیت ندارد.

او تأکید می‌کند که تهیه‌کنندگان‌ با توجه به رویدادها، و مطالبی که درباره آنها نوشته شده است، برداشت خود را در چهارچوب یک‌ سریال درام روایت می‌کنند.

میشل فایفر در نقش بتی فورد
میشل فایفر در نقش بتی فورد

سوزان بیر یادآور می‌شود که یکی از ویژگی‌های مهم این بانوان اول، توانایی آنها برای تأثیرگذاری در کشور بدون‌ داشتن موقعیت سیاسی خاص است و آنها کسانی هستند در این جایگاه فراتر از انتظار عمل کردند.

او در در ادامه می‌افزاید که هرچند که این زنان در دوره‌های تاریخی متفاوتی ساکن کاخ سفید بودند، ولی برخی مشاهدات آنها بسیار نزدیک به یکدیگر است و لحظات مشابهی را تجربه کرده‌اند.

سوزان بیر با اشاره به اینکه این بانوان اول به عنوان زن نیز با موانع مشابهی مواجه بودند، می‌گوید که علی‌رغم تغییر زمان و دگرگونی‌های اجتماعی، دنیای کنونی هنوز مردانه است و به همین دلیل ساخت این مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وایولا دیویس در نقش میشل اوباما
وایولا دیویس در نقش میشل اوباما

هر قسمت از سریال دارای فیلم‌نامه جداگانه‌ای است و ماجراهای هر بانوی اول بصورت یک پروژه مستقل فیلم‌برداری و‌ تدوین شده‌ است.

تهیه‌کنندگان امیدوارند که این مجموعه را در آینده با پرداختن به سایر بانوان اول آمریکا ادامه‌ دهند و به داستان زندگی شخصیت‌های جذاب دیگری مانند دالی مدیسون، ژاکلین کندی، و هیلاری کلینتون بپردازند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG