لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

بروس ویلیس بازیگر «جان ‌سخت» به دلیل بیماری از بازیگری کنار می‌رود


بروس ویلیس
بروس ویلیس

بروس ویلیس هنرپیشه آمریکایی و از ستاره‌های هالیوود به دلیل بیماری، بازیگری را کنار می‌گذارد.

رومر، دختر بروس ویلیس با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در اینستاگرم، نوشت که این هنرمند به بیماری «آفازی» یا «زبان پریشی» مبتلا شده است که نوعی اختلال گفتاری است و عوارض جانبی مختلفی دارد.

این بیماری توانایی صحبت کردن، درک، خواندن، و نوشتن بیمار را تحت تأثیر قرار می‌دهد و عمدتا از عوارض ناشی از سکته مغزی یا آلزایمر عنوان می‌شود.

رومر در این پیام از طرف خانواده ویلیس از حمایت و پشتیبانی طرفداران بروس ویلیس در این «دوران چالش برانگیز» قدردانی کرد.

به گفته او، پس از تشخیص این بیماری و بررسی جوانب مختلف آن، بروس ویلیس تصمیم گرفته است تا از حرفه‌ای که عاشقانه دوست دارد، کناره‌گیری کند.


هنوز مشخص نیست که آیا این تصمیم موقت است یا اینکه بروس ویلیس برای همیشه از صحنه کنار می‌رود.

به گفته پزشکان، تأثیرات این بیماری در افراد متفاوت است و عوامل مختلفی در پیشرفت اختلالات ناشی از آن، نقش دارند.

ناتاشا همسر بروس ویلیس، دمی مور همسر پیشین، و فرزندان آنها نیز پیام مشابهی را حساب‌های کاربری خود به اشتراک گذاشتند و گفتند که می‌خواهند تا طرفداران او را در جریان وضعیت هنرمند محبوبشان قرار دهند.

بروس ویلیس یکی از محبوب‌ترین بازیگران آمریکایی چند دهه اخیر است که تجربه بازی در آثار موفق و پرفروشی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

بروس ویلیس
بروس ویلیس

او با سریال تلویزیونی «مهتابی» همراه با سیبیل شپرد در دهه هشتاد میلادی به شهرت رسید و با مجموعه فیلم‌های حادثه‌ای «جان‌سخت» به ستاره‌ای جهانی تبدیل شد.

بروس ویلیس ۶۷ ساله که تجربه بازی در ۱۴۴ فیلم را داشته فراز و نشیب‌های زیادی در این حرفه تجربه کرده و علی‌رغم اینکه در آثار درخشانی بازی کرده است، بعضی از فیلم‌های او انتقادات شدیدی به دنبال داشته‌است.

عنصر پنجم، آرماگدون، حس ششم، آخرین پیشاهنگ پسر، پالپ فیکشن، و دوازده میمون برخی از آثار خاطره‌انگیز این هنرمند هستند.

XS
SM
MD
LG