لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

رئیس سابق موساد: اسرائیل برنامه هسته‌ای ایران را در قلب آن کشور هدف قرار داد


یوسی کوهن، رئیس سابق موساد
یوسی کوهن، رئیس سابق موساد

یوسی کوهن، رئیس سابق موساد می‌گوید که اسرائیل در زمانی که او ریاست این سازمان را بر عهده داشت، «عملیات بی شماری» علیه برنامه هسته‌ای ایران انجام داده است.

او در مراسمی در سوئیس به مناسبت یکصد و بیست و پنجمین سالگرد کنگره صهیونیستی از توافق هسته‌ای احتمالی بین ایران و قدرت‌های جهانی انتقاد کرد.

کوهن در ادامه گفت: «در دوران ریاست من بر موساد، عملیات بی‌شماری با موفقیت علیه برنامه هسته‌ای ایران انجام شد. ما در سرتاسر جهان و در خود خاک ایران، در قلب آیت‌الله‌ها فعالیت می‌کردیم.»

او به عملیات ربودن پرونده‌های هسته‌ای ایران اشاره کرد که به گفته او «شواهد روشنی» از دروغ‌گویی ایران درباره ابعاد نظامی برنامه اتمی‌اش بود.

رییس سابق موساد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای حال حاضر گفت که اسرائیل در صورت امضای توافق، برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای «به انجام هر کاری که لازم باشد» اقدام خواهد کرد.

کوهن ادامه داد: «ما هرگز نمی‌توانیم اجازه دهیم دولتی که خواستار نابودی ما است، انگشت خود را روی ماشه هسته‌ای بگذارد. این دولت متعصب هرگز نباید توانایی تسریع ساخت سلاح کشتار جمعی خود را که علیه کشور اسرائیل به کار می‌رود، به دست آورد.»

XS
SM
MD
LG