لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۴

جروزالم پست: لاپید می‌خواهد در سفر نیویورک درباره برجام با بایدن رایزنی کند


آرشیو
آرشیو

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل می‌خواهد که در خلال سفر به نیویورک و حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رئیس‌جمهوری آمریکا، دیدار کند و درباره روند برجام با او گفت‌وگو کند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست به نقل از کانال یازده اسرائیل، یائیر لاپید امیدوار است روز بیستم سپتامبر که روز سخنرانی جو بایدن در مجمع عمومی است با او دیدار کند.

این گزارش به نقل از منابع مطلع متعدد عنوان کرده است که تلاش‌های لاپید برای رایزنی در خصوص روند احیای برجام با جوبایدن تا کنون مثمر ثمر نبوده است.

این گزارش به تلاش برای گفت‌وگوی تلفنی نافرجام از سوی لاپید نیز اشاره کرده است.

این روزنامه می‌افزاید که دفتر نخست وزیر اسرائیل به پرسش این نشریه درباره تماس تلفنی یا دیدار احتمالی لاپید با بایدن پاسخی نداده است.

لاپید، پیشتر در واکنش به توافق احتمالی ایران و آمریکا برای احیای برجام، آن را «یک توافق بد» نامیده بود و گفته است که میلیاردها دلاری که بعد از این توافق نصیب جمهوری اسلامی می‌شود، برای مردم ایران هزینه نمی‌شود بلکه صرف خرج سپاه پاسداران و نیروهای بسیج خواهد شد.

این درحالی است که نفتالی بنت، نخست وزیر سابق اسرائيل نیز هفته گذشته با انتشار چند رشته توئیت از جو بایدن و دولت آمریکا خواست از امضای توافق با ایران برای احیای برجام خودداری کنند.

در حالی که ایران و آمریکا در آخرین گام‌های رسیدن به یک توافق برای احیای برجام هستند، مقامات اسرائیل همچنان به ابراز ناخشنودی خود نسبت به آن مبادرت می‌کنند.

پیشتر نیز سایت خبری اکسیوس گزارش داده بود که دولت بایدن سعی کرده به اسرائیل اطمینان دهد با اعطای امتیازهای جدید به ایران، موافقت نکرده است.

XS
SM
MD
LG