لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

النا ریباکینا، تنیسور اهل قزاقستان در نبردی تماشایی فاتح رقابت‌های تنیس زنان ویمبلدون شد


النا ریباکینا
النا ریباکینا

النا ریباکینا، تنیسور جوان اهل قزاقستان با پیروزی مقابل انس جابر تونسی فاتح رقابت‌های تنیس زنان «ویمبلدون» شد و به افتخاری تاریخی دست یافت.

او که ست نخست مسابقه فینال را با نتیجه ۶-۳ به حریف واگذار کرده بود، دو ست بعدی را ۲-۶ و ۲-۶ برنده شد و نخستین عنوان قهرمانی خود در یکی از رقابت‌های بزرگ چهارگانه تنیس جهان موسوم به «گرانداسلم» را جشن گرفت.

النا ریباکینای ۲۳ ساله، نخستین تنیسور اهل قزاقستان است که قهرمان یکی از این رقابت‌های چهارگانه می‌شود.

او که در ابتدای مسابقه عصبی بود و شروع آرامی داشت، به تدریج اعتماد به نفس خود را پیدا کرد و با دوندگی بیشتر و بدون کمترین اشتباهی، حریف مطرح و حیله‌گر تونسی را شکست داد.

النا ریباکینا پس از دریافت جایزه قهرمانی خود به حاضرین گفت که «در طول مسابقه بسیار عصبی بود، هرگز چنین احساسی را تجربه نکرده است، و از اینکه بالاخره این بازی به پایان رسید، واقعا خوشحال است.»

او در ادامه تلاش انس جابر را که می‌توانست نخستین زن آفریقایی و عرب قهرمان ویمبلدون باشد، ستود و از حمایت تماشاگران قدردانی کرد.

النا ریباکینا
النا ریباکینا

النا ریباکینا متولد مسکو است ‌ولی سال ۲۰۱۸ تغییر تابعیت داد تا از پشتیبانی قزاقستان برخوردار شود و با پرچم این کشور در رقابت‌های تنیس شرکت کند.

پیش از آغاز رقابت‌های ویمبلدون، و با توجه به حذف تنیسورهای روسیه و بلاروس به دلیل تهاجم نظامی مسکو به او‌کراین، برخی خواستار حذف این بازیکن قزاق شدند ولی اعتراضات به جایی نرسید.

النا ریباکینا، امید شماره ۲۳ قهرمانی بود و حتی خوشبین‌ترین کارشناسان نیز شانس زیادی برای پیروزی او قائل نبودند.

این در حالی است که انس جابر امید شماره ۲ در هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده بود و یکی از تنیسورهای به اصطلاح «داغ» رقابت‌های تنیس زنان محسوب می‌شد.

او در سخنان خود پس از دریافت جایزه، ضمن تبریک به حریف، گفت که امیدوار است که دفعه بعدی صاحب عنوان قهرمانی شود.

انس جابر
انس جابر

انس جابر در ادامه افزود که امیدوار الهام‌بخش نسلهای بعدی کشورش باشد، و فرا رسیدن عید قربان را به مسلمانان جهان تبریک گفت.

مسابقه فینال مردان، یکشنبه میان نواک جوکوویچ صرب و نیک کیریوس استرالیایی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG