لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۶

ادامه اعتراض هواداران وریا غفوری به باشگاه استقلال؛ او حاضر نشد «کنار حکومت و علیه مردم» بایستد


وریا غفوری
وریا غفوری

در پی تمدید نشدن قرارداد وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، شماری از هواداران او روز پنج‌شنبه نهم تیر برای دومین روز متوالی مقابل باشگاه استقلال تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله «وریای با غیرت، حرف تو حرف ملت» و «آجرلو یادت باشه، وریا باید باشه» حمایت خود را از این فوتبالیست نام‌آشنای ایران اعلام کردند.


وریا غفوری، بازیکن ۳۴ ساله فوتبال، شش سال پیش از تیم سپاهان جدا شد و به تیم استقلال تهران پیوست.

وی بارها اعلام کرده بود که هیچ تمایلی به جدایی از استقلال ندارد، با این حال چند روز پیش خبر رسید که قرارداد او تمدید نشده است. هواداران او موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی وریا غفوری را علت این تصمیم می‌دانند.


در پی انتشار خبر عدم تمدید قرارداد این فوتبالیست آبی‌پوش، هواداران تیم استقلال و طرفداران وریا غفوری در شبکه‌های اجتماعی نیز با یادآوری برخی از سخنان او در حمایت از مردم، هشتگ «وریا تنها نیست» را داغ کردند.

وریا غفوری پیش‌تر ممانعت از ورود زنان به ورزشگاه‌ها را «شرم‌آور» خوانده و گفته بود: «به‌عنوان یک فوتبالیست واقعاً شرمنده می‌شوم که در دورانی بازی می‌کنم که مادران و خواهران ما حق ورود به ورزشگاه را ندارند.»

وی همچنین تاکید کرده بود که وقتی صحبت از مسائل اجتماعی و مدنی می‌شود، ترجیح می‌دهد که از جایگاه خود برای بیان خواسته‌های مردم استفاده کند.

هم‌دردی با مردم آبادان پس از فروریختن ساختمان متروپل، انتقاد از عملکرد مقام‌های جمهوری اسلامی در زمینه اقتصادی، و اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی مردم، برخی دیگر از موضع‌گیری‌های اخیر وریا غفوری است.

در این حال، در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی افرادی نیز دیده می‌شوند که به وریا غفوری انتقاد دارند و عدم تمدید قراردادش را به موضع‌گیری‌های اخیر او بی‌ارتباط می‌دانند.

حسین رونقی، فعال مدنی، با تأکید بر سیاسی بودن ورزش در شرایط کنونی ایران، نوشت: «وریا غفوری را را کنار گذاشتند، چون کنار مردم ایستاد، او حاضر نشد کنار حکومت و علیه مردم ایران باشد. ورزش در دوران جمهوری اسلامی کاملا سیاسی و از ابزارهای سرکوب و نقض حقوق بشر است. حذف ورزشکاران مردمی ادامه سیاست ورزش‌شویی برای پوشاندن جنایت‌هاست! دَرِ این ورزش را باید گِل گرفت.»

مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال که از اعضای پیشین سپاه پاسداران است، هنوز درباره علت عدم تمدید قرارداد وریا غفوری توضیحی نداده است.

XS
SM
MD
LG