لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

چالش جدید بازیگر کهنه‌کار؛ آنتونی هاپکینز در نقش «فروید» ظاهر می‌شود


آنتونی هاپکینز
آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز بازیگر کهنه‌کار ولزی و برنده دو جایزه اسکار، در فیلم بعدی خود در نقش زیگموند فروید، متخصص مغز و اعصاب مشهور اتریشی ظاهر می‌شود.

این اثر به کارگردانی متیو براون، «آخرین جلسه فروید» نام دارد و بخش‌هایی از دوران پایانی زندگی او را در آستانه جنگ جهانی دوم به تصویر می‌کشد.

طرح این پروژه سینمایی در «بازار فیلم» جشنواره کن عرضه شده است و با توجه به حضور آنتونی هاپکینز، انتظار می‌رود که مشتریان بین‌المللی زیادی داشته باشد.

فیلمنامه آخرین جلسه فروید را مارک سنت ژرمن نوشته و اقتباسی از نمایشنامه‌ای به همین نام از خود این هنرمند است.

فیلم درباره ملاقات‌های زیگموند فروید و سی‌اس لوئیس، نویسنده مطرح این دوران، و مناظره آنها درباره وجود خدا است.

این اثر با بررسی رابطه منحصر به فرد زیگموند فروید با دختر همجنسگرای خود به نام آنا، ‌و رابطه عاشقانه نامتعارف سی‌اس لوئیس با مادر بهترین دوستش، واقعیت و خیال را در هم می‌آمیزد و مفهوم برخی از مطالعات فروید را بصورت سینمایی آشکار می‌کند.

زیگموند فروید
زیگموند فروید

متیو براون با اشاره به علاقه خود به مطالعات فروید، می‌گوید که فراتر از کنجکاوی او به داستان، ضرورت پرداختن به چنین موضوعی در شرایط کنونی بسیار اهمیت دارد.

او در ادامه می‌افزاید که در جهانی زندگی می‌کنیم که از نظر ایدئولوژیک بسیار دو قطبی شده است، مکانی که همه در قبایل خود گیر کرده‌اند، و امکان گفت‌وگوی واقعی وجود ندارد.

به گفته متیو براون، او می‌خواهد فیلمی احساسی، تفکربرانگیز، و خلاق برای همه مخاطبان بسازد، اثری که پرسش‌های بزرگی را مطرح می‌کند، و به تحقیق درباره آن‌چه در قلب بشری است، یعنی عشق، ایمان، و فناپذیری می‌پردازد.

براساس برنامه کنونی، فیلم‌برداری آخرین جلسه فروید در اواخر سال میلادی جاری در لندن آغاز می‌شود.

آنتونی هاپکیتز در نودوسومین مراسم اهدای جوایز اسکار برای هنرنمایی به یادماندنی خود در فیلم «پدر» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد.

XS
SM
MD
LG