لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

قاضی دادگاه، جسی اسمولت بازیگر آمریکایی را به دلیل «ادعای دروغ» محکوم کرد


جسی اسمولت
جسی اسمولت

دادگاهی در شیکاگو جسی اسمولت بازیگر آمریکایی را به ۳۰ ماه حبس تعلیقی و ۱۵۰ روز زندان محکوم کرد.

به گزارش رویترز، او پیشتر به دلیل «اظهارات دروغ» درباره ادعای حمله ناشی از نفرت نژادی به خود گناهکار شناخته شده بود. هیأت منصفه در ماه دسامبر گذشته، جسی اسمولت را در پنج مورد از شش فقره اتهام «بی‌نظمی» که دادستانی علیه او مطرح کرده بود، مجرم شناخت.

این بازیگر در جریان تحقیقات پلیس، ضمن تکرار ادعاهای نادرست خود، به مأموران دروغ گفته بود که هر یک از این موارد در دادگاه علیه او مطرح شد.

جیمز لین، قاضی دادگاه منطقه کوک، در حکم روز پنجشنبه خود همچنین اسمولت را به پرداخت بیش از ۱۲۰ هزار دلار غرامت و پرداخت ۲۵ هزار دلار جریمه محکوم کرد. قاضی در جلسه دادگاه به جسی اسمولت گفت که حکم صادره آسیبی به زندگی این بازیگر نخواهد زد چون او با رفتارش زندگی‌ خود را نابود کرده است.

جسی اسمولت
جسی اسمولت

پس از این که ادعای جسی اسمولت درباره حمله چند فرد ناشناس به او با انگیزه‌های نفرت نژادی و همجنس‌گراستیزی با شک و تردیدهایی مواجه شد، این بازیگر از برنامه تلویزیونی «امپراتوری» در شبکه فاکس کنار گذاشته شد و در ماه‌های اخیر فعالیت هنری خاصی نداشته است.

او در جلسه روز پنجشنبه دادگاه بار دیگر مدعی شد که بیگناه است، ولی هنوز مشخص نیست که وکیلش به حکم صادره اعتراض کند.

به گفته دادستانی، جسی اسمولت که آفریقایی‌تبار و همجنس‌گرا است، در سال ۲۰۱۹ به دروغ مدعی شد در یک خیابان تاریک شهر شیکاگو توسط دو مرد نقابدار مورد آزار قرار گرفته است.

پلیس یک ماه بعد این بازیگر را دستگیر کرد و گفت او به دو برادر خود پول داده است تا این حمله نمایشی را ترتیب دهند تا شهرتش در دنیای هنر و سرگرمی افزایش یابد.

این یکی از پرونده‌های عجیب حقوقی آمریکا است که به دلایل مختلفی مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

جسی اسمولت
جسی اسمولت

محاکمه جسی اسمولت در شرایطی برگزار شد که دادستان منطقه کوک در حومه شیکاگو ابتدا بصورت غیرمنتظره‌ای از پیگیری کیفرخواست علیه او‌ در مقابل ضبط ۱۰ هزار دلار وثیقه این بازیگر صرف نظر کرد.

مختومه شدن پرونده به جنجال بزرگی تبدیل شد و شهردار و پلیس شیکاگو به شدت به عدم پیگیری و نقض عدالت اعتراض کردند.

در ادامه یک دادستان ویژه مسئول پرونده شد، جسی اسمولت را به دادگاه برد و در نهایت هیأت منصفه او را گناهکار شناخت.

XS
SM
MD
LG