لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

شهادت امبر هرد علیه جانی دپ در دادگاه: بارها من را آزار داده است


امبر هرد، بازیگر آمریکایی، پنجشنبه برای دومین روز متوالی درباره پرونده افترا که توسط همسر سابقش جانی دپ، ستاره هالیوودی علیه او مطرح شده است، شهادت می‌دهد.

در جریان این محاکمه، امبر هرد مدعی شده است که جانی دپ چندین بار پیش از ازدواج، و در طول پیمان زناشویی کوتاه آنها، او را مورد آزار فیزیکی قرار داده است.

امبر هرد که چهارشنبه برای نخستین بار در جریان محاکمه در جایگاه شهود قرار گرفت، گفت که زندگی مشترک آنها پیش از این که به خشونت کشیده شود، «رابطه‌ای جادویی» بوده است.

برگزاری این دادگاه در منطقه «فیرفکس» ایالت ویرجینیا به دلیل شهرت جانی دپ، و ماجراهای عجیب او با امبر هرد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان داشته است.

امبر هرد چهارشنبه در دادگاه گفت که نخستین برخورد فیزیکی جانی دپ هنگامی رخ داد که او از این ستاره هالیوود درباره خالکوبی روی بازویش پرسید.

امبر هرد در ادامه افزود که جانی دپ به تصور این که او این خالکوبی را مسخره کرده است، به این بازیگر سیلی زده و او را «فاحشه» خوانده است.

امبر هرد
امبر هرد

جانی دپ پیشتر به دادگاه گفته بود که دعوای خالکوبی اتفاق نیافتاده و او هرگز امبر هرد را نزده است. این ستاره هالیوود در ادامه مدعی شد که امبر هرد فردی است که از او سوءاستفاده می‌کند.

جانی دپ ۵۸ ساله از امبر هرد ۳۶ ساله برای دریافت پنجاه میلیون دلار غرامت شکایت کرده است. این‌ بازیگر آمریکایی می‌گوید که امبر هرد با ادعای این که قربانی آزار خانگی است، او را بدنام کرده است.

امبر هرد نیز برای دریافت یکصد میلیون دلار از جانی دپ که او را دروغگو خوانده، شکایت کرده است.

امبر هرد در دادگاه گفت که جانی دپ چندین بار پس از نوشیدن مشروبات الکلی یا مصرف مواد مخدر به او حمله کرده و آزارش داده است.

پرونده دادگاه این زوج پیشین با استناد به مطالب منتشره در ستون روزنامه واشنگتن پست در دسامبر ۲۰۱۸ در جریان است.

جانی دپ
جانی دپ

امبر هرد در این مقاله بدون اشاره به جانی دپ گفت که قربانی خشونت خانگی بوده است. وکیل جانی دپ می‌گوید که کاملا مشخص است که منظور امبر هرد، جانی دپ همسر پیشینش بوده است.

جدایی آنها پس از کمتر از دو سال زندگی مشترک در سال ۲۰۱۷ نهایی شد.

جانی دپ که زمانی یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های هالیوود بود، به دلیل حواشی مرتبط با رابطه جنجالی خود با امبر هرد از بسیاری از پروژه‌های بزرگ سینمایی کنار گذاشته شد و فعالیت هنری خاصی ندارد.

وکلای امبر هرد می گویند که او در مقاله واشنگتن پست حقیقت را بیان کرده است و نظرش با توجه به اصل «آزادی بیان»، توسط متمم اول قانون اساسی آمریکا، محافظت می‌شود.

کمتر از دو سال پیش، جانی دپ در پرونده افترا علیه نشریه انگلیسی «سان» شکست خورد و قاضی دادگاه حکم داد که او بارها به امبر هرد حمله کرده است.

وکلای جانی دپ گفته‌اند که پرونده جدید را در منطقه فرفکس ویرجینیا تشکیل داده‌اند زیرا واشنگتن پست در این منطقه چاپ می‌شود، البته شکایتی علیه این نشریه مطرح نیست.

انتظار می‌رود که جلسات دادگاه تا اواخر ماه مه ادامه داشته باشد.

XS
SM
MD
LG