لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۶

احتمال برگزاری یک دادگاه جنجالی هالیوودی دیگر؛ برد پیت از آنجلینا جولی شکایت کرد


 برد پیت و آنجلینا جولی
برد پیت و آنجلینا جولی

برد پیت، بازیگر نامدار آمریکایی، آنجلینا جولی، همسر پیشین خود را متهم کرد که عمداً به شهرت تاکستانی که او با دقت زیادی راه‌اندازی کرده، آسیب رسانده است.

برد پیت مدعی است که آنجلینا جولی که هیج کمکی به موفقیت تاکستان و تجارت شراب آنها در «میراوال» نکرده است، بصورت عمدی سهام خود را به یک «غریبه با اهداف و روابط مسموم» فرخته است.

برد پیت و آنجلینا جولی در سال ۲۰۰۸ بصورت مشترک این تاکستان را در منطقه تفریحی «شاتو میراوال» در جنوب شرقی فرانسه خریدند ‌و شش سال بعد در همین مکان ازدواج کردند.

برد پیت مدعی است که آنها توافق کرده بودند تا سهم خود از این تاکستان را بدون‌ رضابت طرف مقابل نفروشند. با این حال آنجلینا جولی اخیرا سهمش را به یک تاجر روسی تولیدکننده مشروبات الکلی فروخت.

وکلای برد پیت در پرونده شکایتی که به دادگاه ارائه کرده‌اند، به نقل از برد پیت می‌گویند که آنجلینا جولی سهم خود را با هدف «آسیب رساندن به او» به این تاجر روسی فروخته است.

آنجلینا جولی هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است.

تاکستان در میراوال
تاکستان در میراوال

تیم حقوقی برد پیت در شکایت خود به دادگاه عالی شهرستان لس‌آنجلس، با اشاره به اینکه این تاکستان با تلاش برد پیت به یک تجارت چند میلیون دلاری شراب رُز تبدیل شد، مدعی است که آنجلینا جولی هیچ نقشی در موفقیت «میراوال» نداشته است.

به گفته آنها، آنجلینا جولی بصورت مخفیانه سهمش را به یک مرکز تولید الکل در لوکزامبورگ که توسط یوری شفلر، میلیاردر روسی اداره می‌شود، فروخته است، و این‌ نقض آگاهانه توافق او با برد پیت است.

برد پیت و آنجلینا جولی صاحب شش فرزند هستند و در سال ۲۰۱۶ خواستار جدایی از یکدیگر شدند.

آنجلینا جولی ماه سپتامبر گذشته مجوز فروش سهم خود از تاکستان را دریافت کرد ولی برد پیت می‌گوید که شرط فروش، تأیید خریدار از طرف او بوده است.

آنجلینا جولی و برد پیت
آنجلینا جولی و برد پیت
وکلای برد پیت می‌گویند که یوری شفلر که به نوعی رقیب تجاری تاکستان میراوال نیز محسوب می‌شود، با «تاکتیک‌های تجاری بی‌رحمانه و روابط حرفه‌ای مشکوک» درصدد کارشکنی، و تخریب شخصیت و اعتبار برد ‌پیت است.

آنها مدعی هستند که آنجلینا جولی «به دنبال وادار کردن برد پیت به شراکت با یک غریبه، و بدتر از آن فردی با نیت و روابط مسموم» بوده است.

برد پیت خواستار تشکیل دادگاه با حضور هیأت منصفه، دریافت غرامت، و لغو قراداد فروش سهام آنجلینا جولی است.

این نخستین درگیری حقوقی برد پیت و آنجلینا جولی نیست و آنها در سال‌های اخیر بارها از یکدیگر شکایت کرده‌اند و درگیر پرونده‌های مختلفی هستند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG