لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۷

مشت‌زنی قهرمان سابق بوکس جهان در هواپیما؛ مایک تایسون و «مسافر مزاحم» دقایقی بازداشت شدند


مایک تایسون
مایک تایسون

مقامات پلیس سرگرم تحقیق درباره حادثه‌ای هستند که در جریان آن مایک تایسون، قهرمان پیشین مشت‌زنی سنگین‌وزن جهان، به یکی از مسافران خطوط هواپیمایی «جت بلو» حمله کرد.

فیلمی که از این حادثه ضبط شده، نشان می‌دهد که مایک تایسون به سمت صندلی عقب خم شده است، و بارها با مشت به سرو‌صورت یک مسافر می‌کوبد و او را مجروح می‌کند.

در این ویدئو که ابتدا پایگاه خبری «تی‌ام‌زی» آن را منتشر کرد، گفته می‌شود که این پرواز شرکت هواپیمایی «جت بلو» از فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو به سمت فلوریدا می‌رفت.

نمایندگان مایک تایسون ضمن تأیید این حادثه، به آسوشیتدپرس گفتند که ابتدا مسافر مزاحم این قهرمان پیشین مشت‌زنی را مورد اذیت و آزار کلامی قرار داد و به سمت او بطری آب پرتاب کرد.

تصاویر ویدئویی نیز نشان می‌دهد که این مسافر برای مدتی بالای سر مایک تایسون ایستاده است و در حالیکه دست‌های خود را تکان می‌دهد، بصورتی غیرمعمول با او صحبت می‌کند.

پلیس در بیانیه خود می‌گوید که پس از وقوع درگیری، مأموران با ورود به هواپیما دو نفر را بازداشت کردند، و فرد مصدوم بصورت سرپایی در فرودگاه درمان شد.


به گفته پلیس، این فرد از ارائه اطلاعات درباره حادثه و همکاری با مأموران خودداری کرده است. در بیانیه پلیس اشاره می‌شود که این دو نفر آزاد شدند و تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

هر چند که جزئیات ماجرا مشخص نیست ولی به گفته یکی از مسافران هواپیما، فرد مذکور حتی پیش از ورود به هواپیما شرایط عادی نداشت و صدای بلند او سایرین را آزار می‌داد.

شرکت هواپیمایی جت بلو تاکنون اظهار نظری درباره این حادثه نکرده است. فیلم درگیری به کلانتری «سن متئو» تحویل داده شده است و تحقیقات در این حوزه استحفاظی در جریان است.

مایک تایسون ۵۵ ساله از هنگام بازنشستگی، به عنوان بازیگر، چهره هنر و سرگرمی، و کارآفرین فعالیت کرده است. او برای تبلیغ محصولات شرکت خود در نمایشگاهی در پارک گلدن گیت به سانفرانسیسکو سفر کرده بود.

مایک تایسون در سال ۱۹۸۷ در بیست سالگی، جوان‌ترین قهرمان مشت‌زنی سنگین‌وزن تاریخ شد. او در دهه‌های گذشته درگیر حواشی بسیاری بوده است و حتی سه سال به اتهام تجاوز زندانی شد.

مایک تایسون در جریان یکی از مبارزات خود با ایواندر هالیفیلد، گوش او را گاز گرفت و برای مدت کوتاهی از شرکت در رقابت‌های مشت‌زنی محروم شد.

XS
SM
MD
LG