لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

فروش غیرمنتظره «تاپ گان» در هفته نخست اکران


مایلز تلر و تام کروز
مایلز تلر و تام کروز

فروش فوق‌العاده فیلم جدید «تاپ‌گان: ماوریک» با بازی تام کروز ستاره آمریکایی همچنان ادامه دارد و انتظار می‌رود که این اثر حادثه‌ای، یکی از فیلم‌های پرفروش تاریخ سینما شود.

به همین مناسبت، مطالب متنوعی درباره چگونگی ساخت فیلم یا نحوه گزینش بازیگران این فیلم در رسانه‌های هنری منتشر می‌شود که بخشی از موج تبلیغاتی استودیوی پارامونت برای جذب تماشاگر بیشتر است.

در این فیلم که ۳۶ سال پس از نمایش نخستین تاپ‌گان اکران می‌شود، تعدادی بازیگر جدید نیز حضور دارند که نقش‌های آنها به نوعی مرتبط با شخصیت‌های اثر قبلی است.

یکی از این چهره‌ها، مایلز تلر، هنرمند جوان آمریکایی است که نقش بردلی بردشاو یا «روستر»، پسر نیک بردشاو مشهور به «گاس»، دوست صمیمی تام کروز در نخستین فیلم را بازی می‌کند که در جریان یک سانحه هوایی کشته شد.

جوزف کوسینسکی، کارگردان فیلم، به تارنمای هنری «ولچر» گفت که یکی از چالش‌های بزرگ او، متقاعد کردن تام کروز برای پذیرش مایلز تلر در این نقش بود.

جوزف کاسینسکی که تجربه همکاری با مایلز تلر ۳۵ ساله را در فیلم «فقط شجاع» در سال ۲۰۱۷ داشت، می‌خواست تا این نقش را به او بدهد ولی راضی کردن تام کروز سخت‌گیر کار ساده‌ای نبود.

این کارگردان با اشاره به اینکه مایلز تلر بازیگر توانایی است، گفت که خوشبختانه او در فیلم فقط شجاع موهای خود را روشن کرده بود و از این نظر شباهت زیادی به شخصیت «گاس» در نخستین تاپ‌گان داشت.

او در ادامه افزود که برای افزودن جنبه‌های مردانه بیشتر، با فوتوشاپ، برای مایلز تلر سبیل گذاشت تا تام کروز را تحت تأثیر قرار دهد، ایده‌ای که با موفقیت همراه بود.

البته جوزف کاسینسکی تأکید کرد که این خوان نخست بود و پس از تأیید چهره توسط تام کروز، او همراه با چند بازیگر دیگر در مرحله گزینش یا «آدیشن» شرکت کردند، و مایلز تلر در این فرآیند از تمامی گزینه‌ها جزو بهترین‌ها بود و با شایستگی به این نقش رسید.

یکی از مهمترین ویژگی‌های تاپ‌گان: ماوریک، هنرنمایی درخشان بازیگرانش است که با تحسین منتقدان سینمایی همراه شده است.

این فیلم جدید که از ۲۷ مه اکران شد، تا کنون ۱۵۶ میلیون دلار در گیشه فروخته است و به نوشته لس‌آنجلس تایمز، رکورد فروش تعطیلات طولانی «روز یادبود» در آمریکا را شکست.

این میزان فروش، حتی استودیوی «پارامونت» را نیز غافلگیر کرد و به نظر می‌رسد که تاپ‌گان یکی از موفق‌ترین محصولات این شرکت فیلم‌سازی باشد.


یکی از بازیگران فیلم جدید که در نخستین تاپ‌گان نیز حضور داشت، ول کیلمر است. او این بار نیز نقش تام کازانسکی مشهور به «مرد یخی» را بازی کرد که شخصیتی پیچیده و تا حدی منفی دارد.

به گزارش تارنمای «فورچون»، یک شرکت لندنی پس از تشخصی سرطان گلوی وال کیلمر در سال ۲۰۱۴ و مشکلاتی که برای سخن گفتنش ایجاد شد، از فناوری هوش مصنوعی برای بازسازی صدای او در فیلم دوم استفاده کرد تا این هنرمند بتواند نقش خود را ایفا کند.

XS
SM
MD
LG