لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۵

ادامه بحران رمزارزها؛ بهای بیت‌کوین به زیر ۲۳ هزار دلار سقوط کرد


سقوط بهای بیت‌کوین و سایر رمزارزهای پایه سه‌شنبه نیز ادامه داشت و به دنبال احتمال افزایش نرخ بهره برای مقابله با تورم، سرمایه‌گذاران با بخشی از دارایی‌های پرخطر خود وداع می‌کنند.

ادامه رکود گسترده بازار باعث‌ شد تا دوشنبه دو پلتفرم عمده رمزارزهای جهان فعالیت‌های خود را محدود کنند و این موضوع موجب نگرانی‌ سرمایه‌گذاران شد.

شبکه «سلیسیوس» که ۱.۷ میلیون مشتری دارد، گفت که به دلیل «شرایط شدید بازار» مجبور شده است تا به‌طور موقت تمام برداشت‌ها، مبادلات رمزنگاری، و نقل و انتقالات میان حساب‌ها را متوقف کند.

این شرکت در پیام وبلاگی خود نوشت که این اقدامی در جهت تأمین منافع تمامی اعضا و در راستای تثبیت نقدینگی است، و در ادامه افزود که اقداماتی را نیز برای محافظت از دارایی‌ها انجام خواهد داد.

این تارنمای ثبت شده در بریتانیا با حدود ۳.۷ میلیارد دلار دارایی، به سپرده‌های ارزهای دیجیتال سود می‌پردازد و به آنها وام می‌دهد تا بازدهی داشته باشند.

جفری هالی، یکی از تحلیل‌گران ارشد بازار، با اشاره به اینکه تعلیق برداشت‌ها در سلسیوس باعث حرکت نزولی بیشتری شد، می‌گوید که احتمالا بهای بیت‌کوین از نظر روانی در سطح بیست هزار دلار باقی می‌ماند.


بازار رمزارزها در ماه‌های اخیر پس از اینکه رونق همه‌گیر آن به رکورد تبدیل شد، به شدت ضربه خورده است.

با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی بزرگ جهان نرخ‌های بهره را برای مهار تورم افزایش داده‌اند، سرمایه‌گذاران برای کنار گذاشتن دارایی‌های پرخطر خود از جمله رمزارزهای پرنوسان شتاب بیشتری دارند.

بهای بیت‌کوین، ارزشمندترین رمزارز در جهان سه‌شنبه هشت درصد سقوط کرد و به زیر ۲۳ هزار دلار رسید.

به این ترتیب بهای بیت‌کوین از جمعه گذشته حدود ۲۵ درصد، و از ماه نوامبر که با ۶۹ هزار دلار در اوج بود، ۶۷ درصد سقوط کرده است. در هنگام نگارش این مطلب، بهای بیت‌کوین در بازار حدود ۲۲ هزار و پانصد دلار بود.

بهای اتریوم یا اتر، دومین ارز دیجیتالی مهم، چهار درصد کاهش یافت و ارزش آن نسبت به جمعه گذشته ۳۲ درصد، و از ماه نوامبر حدود ۷۵ درصد سقوط کرد. در هنگام نگارش این مطلب، بهای اتریوم حدود ۱.۲۲۷ دلار بود.


«بینانس»، بزرگترین صرافی رمزارزهای جهان، دوشنبه برداشت از شبکه بیت‌کوین خود را برای چندین ساعت به حال تعلیق درآورد.

این شرکت گفت که بروز مشکلات در برخی از تراکنش‌ها باعث ایجاد این شرایط شده است و تلاش می‌کند تا با ارائه راهکاری بلندمدت، از تکرار چنین وضعیتی در شبکه بیت‌کوین خود جلوگیری کند.

جانت یلین، وزیر خانه‌داری ایالات متحده، ماه گذشته در مجلس سنا گفته بود که خطرات زیادی در ارتباط با رمزارزها وجود دارد ‌و اداره او بزودی گزارشی در این زمینه منتشر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG