لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

افزایش بهای رمزارزها؛ بیت‌کوین به مرز ۴۰ هزار دلار رسید


 بیت‌کوین
بیت‌کوین

مجموعه‌ای از عوامل مختلف، از جمله روند رشد اقتصادی بازار و نظرات مثبت برخی سرمایه‌گذاران بانفوذ درباره رمزارزها، امیدواری‌هایی را برای تغییر شرایط شکننده کنونی ایجاد کرده و قیمت ارزهای دیجیتالی را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، ارزش بیت‌کوین روز دوشنبه با ۱۲.۵ درصد افزایش به مرز ۴۰ هزار دلار رسید. این، بالاترین قیمت این رمزارز در آسیا از اواسط ماه ژوئن محسوب می‌شود.

بهای «اتر» نیز به بیشترین میزان خود در سه هفته اخیر رسید و به قیمت بیش از دو هزار دلار معامله شد.

یکی از عوامل مهم این تغییر شرایط، اظهارات هفته گذشته ایلان ماسک، مدیر عامل «تسلا»، درباره بیت‌کوین بود که علاقمندان به این رمزارز را نسبت به آینده امیدوار کرد.

آقای ماسک بار دیگر تأکید کرد که در صورتی که مشکل آلودگی‌های زیست محیطی مرتبط با استخراج بیت‌کوین برطرف شود، تسلا بار دیگر این رمزارز را از مشتریان خود خواهد پذیرفت.

اظهارات ایلان ماسک در ماه مه گذشته مبنی بر تصمیم تسلا در تعلیق پذیرش بیت‌کوین باعث سقوط ارزش رمزارزها در بازار شد.

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، نیز هفته گذشته گفت که رمزارزها «بخش بزرگی» از آینده این شرکت شبکه اجتماعی خواهند بود.

نشریه «سیتی ای‌ام» لندن روز یکشنبه به نقل از یک منبع داخلی ناشناس نوشت که شرکت «آمازون» سرگرم بررسی پذیرش بیت‌کوین از مشتریان تا پایان سال میلادی جاری است.

به عقیده کارگزاران اقتصادی، مجموعه این عوامل کافی بود تا سرانجام بازار از کف حمایتی که از زمان سقوط در ماه مه در آن ثابت مانده بود، بلند شود و قیمت‌ها افزایش یابد.

بهای بیت‌کوین در ماههای اخیر نوسانات زیادی داشته است و در یک دوره زمانی تا ۲۹ هزار دلار سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG