لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

سازمان بهداشت جهانی: موارد کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در جهان رو به کاهش است


ساختمان سازمان بهداشت جهانی در سوئیس - آرشیو
ساختمان سازمان بهداشت جهانی در سوئیس - آرشیو

بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی که روز چهارشنبه ۱۷ فروردین منتشر شد، تعداد موارد جدید کووید-۱۹ در جهان برای دومین هفته متوالی کاهش یافته و موارد تایید شده مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز در یک هفته گذشته رو به کاهش بوده است.

سازمان بهداشت جهانی در آخرین گزارش خود در مورد همه‌گیری اعلام کرد که ۹ میلیون مورد جدید کرونا، حدود ۱۶ درصد کاهش هفتگی، در جهان گزارش شده و تعداد مرگ و میر نیز، در این مدت، در کل جهان ۲۶ هزار نفر بوده است. به گزلرش این نهاد بهداشتی وابسته به سازمان ملل متحد، موارد کرونا در تمام کشورهای جهان کاهش یافته است.

هر چند، این سازمان هشدار داده که نرخ گزارش شده مطمئناً قطعی نیست، زیرا بسیاری از کشورها آزمایش‌های گسترده ویروس کرونا را متوقف کرده‌اند، و از نتیجه آن بسیاری از موارد بیماری احتمالاً شناسایی نشده است.

سازمان بهداشت جهانی همینطور اعلام کرد که نوع ترکیبی سویه امیکرون که از دو نسخه بی‌ای.۱ و بی‌ای.۲ است و برای اولین بار در ژانویه ۲۰۲۲ در بریتانیا شناسایی شد را ردیابی می کند. سازمان بهداشت جهانی گفت برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که سویه ترکیبی امیکرون می تواند تا حدود ۱۰ درصد مسری تر از سویه‌های جهش یافته قبلی باشد، ولی شواهد بیشتری برای ثابت کردن آن مورد نیاز است.

این نهاد همچنان به تمامی کشورها هشدار می دهد که پروتکل‌های کووید-۱۹ خود را خیلی سریع کنار نگذارند و پیش بینی کرده است که اگر سیستم‌های ردیابی و آزمایش‌های ویروس کرونا از میان برداشته شوند، سویه های جهش‌یافته بعدی می‌توانند به راحتی در جوامع شیوع یابند.

منبع: آسوشیتدپرس

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG