لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

آلمان از ابتدای ماه آینده میلادی دوره قرنطینه اجباری را کاهش می‌دهد


کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان (آرشیو)
کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان (آرشیو)

وزیر بهداشت آلمان در پی نگرانی‌ از اینکه لغو محدودیت‌ها به معنای پایان همه‌گیری قلمداد شود، اعلام کرد که به قرنطینه اجباری برای افراد مبتلا پایان نخواهد داد اما این دوره را کاهش می‌دهد.

کارل لاوترباخ گفت قرنطینه اجباری که معمولاً به مدت ۱۰ روز است و با تست منفی کرونا می‌تواند به هفت روز کاهش پیدا کند، از اول ماه مه لغو خواهد شد و با توصیه‌ای جدی برای قرنطینه به مدت پنج روز جایگزین می‌شود.

او به خبرنگاران در برلین گفت که پیشنهاد اولیه خود را در مورد پایان دادن به قرنطینه اجباری برای افراد مبتلا را پس می‌گیرد چون تصور «کاملاً اشتباهی» ایجاد می‌کند مبنی بر این که یا همه‌گیری به پایان رسیده است و یا اینکه ویروس به طور قابل توجهی بی‌ضررتر از آنچه در گذشته بود، شده‌است.

وزیر بهداشت آلمان در توییتی نوشت: «کرونا یک سرماخوردگی نیست. به همین دلیل است که پس از ابتلا باید به قرنطینه ادامه داد.»

او در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۵۰ نفر در روز سه‌شنبه در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند گفت شمار مبتلایان در آلمان، «بسیار بالا» است و کووید طولانی مدت، «یک مشکل بزرگ» است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، موارد ابتلا روزانه در آلمان نسبتا کاهش یافته است. روز چهارشنبه، ششم آوریل، آلمان تنها ۲۱۴ هزار و ۹۸۵ مورد جدید ابتلا در این کشور ثبت کرد که حدود ۲۰ درصد کمتر از هفته پیش بود.

لاوترباخ گفت که انتظار دارد پارلمان روز پنجشنبه قانونی را تصویب کند که افراد بالای ۶۰ سال را مجبور خواهد کرد تا اول ماه‌ اکتبر واکسینه شوند.

XS
SM
MD
LG