لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

ادامه افزایش موارد ابتلا در‌ چین؛ ۲۶ میلیون ساکن شانگهای تست کرونا می‌دهند


با ادامه روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا، چین نیر‌وهای ارتش و هزاران کارمند بهداشتی را به شانگهای فرستاده است تا در انجام تست کووید-۱۹ برای تمامی ۲۶ میلیون ساکن این شهر کمک کنند.

این شهر قرنطینه دو مرحله‌ای خود را در روز‌ ۲۸ ماه مارس آغاز کرد. قرنطینه‌ای که ابتدا به مناطق شرقی شانگهای محدود بود و بعد به کل شهر گسترش یافت.

این محدودیت‌ها که زندگی روزمره و فعالیت تجاری در مرکز مالی چین را مختل کرده است، ابتدا قرار بود ساعت ۵ بامداد روز سه‌شنبه پایان یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بیش از ۲ هزار پرسنل پزشکی از سراسر ارتش، نیروی دریایی و نیروهای پشتیبانی لجستیک مشترک به شانگهای اعزام شده‌ است.

این سختگیرانه‌ترین واکنش بهداشت عمومی چین از زمان آغاز مقابله با شیوع کووید-۱۹ در ووهان است. ارتش آزادی‌بخش خلق چین در آن زمان ۴ هزار پرسنل پزشکی به منطقه فرستاد.

چین برای تسریع پروسه تست کرونا، حداکثر ۲۰ نمونه را برای پردازش با هم مخلوط می‌کند.

بسیاری از مردم به سیاست‌های اعمال شده توسط دولت چین انتقاد جدی دارند، به ویژه این که کودکان مبتلا به کووید-۱۹ از والدین خود جدا شده‌اند. دیپلمات‌های غربی نیز از چین خواسته‌اند از این کار خودداری کند.

یک مقام دولت چین به خبرگزاری رویترز گفته است که بیش از ۱۲ هزار مرکز تست کرونا در آن کشور قادر است روزانه ۹۰۰ میلیون نفر را تست کند.

چین روز دوشنبه بیش از ۱۳ هزار مورد جدید ابتلا در سراسر کشور گزارش داد که از این تعداد نزدیک به ۱۲ هزار مورد بدون علامت بودند و حدود ۹ هزار مورد در شانگهای بود.

در حالی که اکثر فروشگاه‌ها و مشاغل در شانگهای تعطیل هستند، تولیدکنندگان بزرگ از جمله خودروسازان جنرال موتورز و فولکس واگن گفته‌اند که کارخانه‌های آنها همچنان فعال هستند.

فولکس واگن تولید خود را به دلیل اختلال در تأمین قطعات کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG