لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

فرمانده سنتکام: آمریکا و امارات برای مقابله با «تهدیدهای پهپادی» همکاری می‌کنند


مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام
مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام

مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، سنتکام که در امارات متحده عربی حضور یافته می‌گوید ایالات متحده و امارات برای مقابله با تهدیدات جدید منطقه از جمله استفاده از پهپاد توسط برخی نیروهای نیابتی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش نشریه «خلیج تایمز»، کوریلا بعد از دیدار با ژنرال محمد ثانی الرومیثی، رئیس ستاد نیروهای مسلح امارات متحده عربی، گفت: «در بسیاری از موضوعات نگران‌کننده و بسیاری از اهداف مشترک هستیم. به عنوان مثال، ما به دنبال دفاع برابر حملات پهپادها به نیروهای‌مان هستیم. این حوزه‌ای است که ما باید در آن به پیشرفت خود ادامه دهیم زیرا فناوری این حملات همچنان در حال بهبود است.»

این مقام ارشد نظامی آمریکا از کشوری نام نبرد. در دو سال اخیر گروه‌های نیابتی مورد حمایت جمهوری اسلامی در خاورمیانه از پهپاد استفاده می‌کنند.

اسفندماه گذشته، پهپادهای گروه حوثی که مورد حمایت ایران است به اهداف غیرنظامی در عربستان حمله کرد. همان زمان جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، این حملات را محکوم کرد.

ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه نیز به تازگی هشدار داد شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران ممکن است همزمان با افزایش تنش‌ها، حملات علیه آمریکا و متحدانش را از سر بگیرند.

فروردین امسال هم صدای آمریکا گزارش داد که ائتلاف تحت رهبری ریاض ٩ پهپاد انتحاری حوثی‌های مورد حمایت حکومت ایران را که جنوب، شرق، و مرکز این کشور را هدف قرار داده بودند، سرنگون کرده است.

از سوی دیگر ژنرال الکسوس گرینکویچ ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه روز هشدار داده بود که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران ممکن است همزمان با افزایش تنش‌ها، حملات علیه آمریکا و متحدانش را از سر بگیرند.

یوسف العطیبه، سفیر امارات متحده عربی در آمریکا، می‌گوید حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در حمله مرگبار دی‌ماه گذشته گفته بود به خاک این کشور علاوه بر پهپاد، از موشک‌های کروز و بالستیک نیز استفاده کردند.

XS
SM
MD
LG