لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۳

پرزیدنت ترامپ با وجود نارضایتی لایحه بودجه فدرال مصوب کنگره را امضا کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

یک روز پس از تصویب لایحه تامین مالی هزینه‌های جاری فدرال در کنگره آمریکا و امیدواری از پیشگیری تعطیلی دوباره دولت، رئیس جمهوری ایالات متحده بعد از ظهر جمعه، ضمن ابراز نارضایتی، آن را تایید کرد.

دونالد ترامپ که ساعاتی پیش از امضای لایحه بودجه دولت فدرال در پیامی در توئیتر تهدید کرده بود آن را وتو می‌کند، در مراسمی در کاخ سفید آن را امضا کرد، اما هشدار داد دیگر چنین لایحه‌ای را امضا نخواهد کرد.

مجلس نمایندگان و سنا روز گذشته لایحه ۱۳۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های دولت فدرال را پیش از سررسید مهلت قانونی پایان جمعه تصویب کردند. مصوبه‌های کنگره برای قانونی شدن باید به امضای رئیس جمهوری برسند.

اختلاف بر سر مهاجران فاقد مدارک قانونی که در کودکی به ایالات متحده آمده‌اند و ساخت دیوار در مرز‌های جنوبی برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، پیشتر باعث شده بود بودجه موقت برای دولت تصویب شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ ساعاتی پیش از پایان دوره این بودجه موقت در توئیتر از عدم تخصیص بودجه کافی برای حمایت از مهاجران فاقد مدارک قانونی موسوم به «داکا» و ساخت دیوار مرزی انتقاد کرد.

وی با انتقاد از این که بیش از ۸۰۰ هزار مهاجر مشمول داکا و ساخت دیوار مرزی که «به شدت برای دفاع ملی ما ضرورت دارد» بطور کامل توسط دموکرات‌ها نادیده گرفته شده‌اند، گفته بود به فکر وتوی این لایحه است.

این واکنش پرزیدنت ترامپ با اظهارات روز گذشته برخی مقام‌های ارشد جمهوریخواه، از جمله پل رایان رئیس مجلس نمایندگان، که گفتند رئیس جمهوری از آن حمایت می‌کند و آن را امضا خواهد کرد، در تناقض قرار داشت.

در صورت عدم امضای مصوبه کنگره توسط رئیس جمهوری، دولت فدرال می توانست بار دیگر تعطیل شود. پرزیدنت ترامپ قرار است عصر امروز برای تعطیلات آخر هفته به تفریحگاه شخصی خود در ایالت فلوریدا سفر کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG