لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

پرزیدنت ترامپ بودجه پیشنهادی دولت فدرال برای سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد


رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه بودجه سال ۲۰۱۹ میلادی فدرال را، که در آن کاهش برنامه‌های داخلی، افزایش هزینه‌های دفاعی و همچنین بودجه‌ای برای ساخت دیوار مرزی در مرزهای جنوبی پیشنهاد شده است، معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در طرح پیشنهادی پرزیدنت دونالد ترامپ کاهش شدید هزینه‌های غیرنظامی در نظر گرفته شده، که می‌گوید در نتیجه آن کسری بودجه فدرال ظرف ۱۰ سال آینده بیش از ۳ هزار میلیارد دلار کمتر خواهد شد.

اختلاف نظر میان نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات کنگره در دو ماه اخیر موجب شد دو بار دولت فدرال ایالات متحده بطور موقت به تعطیلی کشیده شود و جمعه گذشته منابع مالی فدرال تا ۲۳ مارس و کلیات بودجه برای دو سال تصویب شد.

بودجه‌بندی پیشنهادی رئیس جمهوری به ندرت بدون هیچ تغییری مورد تایید قرار گرفته و به قانون تبدیل می‌شود؛ با این حال نمایندگان دو مجلس کنگره به کاخ سفید اجازه می‌دهند اولویت‌های بودجه‌ای و هزینه‌ای خود را دسته بندی و ارائه کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی مشابه نوشت، طرح بودجه ۴ هزار و چهارصد میلیارد دلاری پرزیدنت ترامپ برای سال آینده میلادی بازتاب بودجه مورد توافق دو حزب کنگره، که کاهش هزینه‌های داخلی در آن کاملا رد شده، نیست.

در بودجه‌بندی پیشنهادی امروز کاخ سفید، هزینه برنامه‌های جاری دولت برای امور داخلی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۵۷ میلیارد دلار کمتر از میزان مورد توافق در بودجه مصوب دو حزب عمده سیاسی آمریکا در کنگره است.

افزایش هزینه‌های نظامی و برنامه‌های داخلی در بودجه دو ساله فدرال، که رئیس جمهوری نیز پس از تصویب آن را امضا کرد، تا ۳۰۰ میلیارد دلار مجاز شده و اولویت‌های دولت هم تقریبا مشخص شده، و از این رو احتمال تایید کامل آن کم است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG