لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

کسری تجارت خارجی آمریکا کاهش یافت


کشتی تجاری چین
کشتی تجاری چین

کاهش کسری برابری تجارت خارجی ممکن است باعث شود که دولت آمریکا در برآورد قبلی خود در مورد رشد اقتصادی کشور تجدید نظر کند.

کسری برابری تجارت خارجی آمریکا، یعنی اضافه ارزش حجم واردات نسبت به صادرات کشور، در ماه ژوئن ۲۲.۴ درصد، برابر با ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کاهش یافت، که در ۴ سال گذشته بیسابقه بوده است.

کسری برابری تجارت خارجی آمریکا در سه ماهه دوم سال میلادی جاری نیز کاهش یافت، و از ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در سال گذشته به ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده بود.

کاهش کسری برابری تجارت خارجی ممکن است باعث شود که دولت آمریکا در برآورد قبلی خود در مورد رشد اقتصادی کشور تجدید نظر کند. وزارت بازرگانی آمریکا چهارشنبه گذشته رشد اقتصادی آمریکا را ۱.۷ درصد برآورد کرده بود.

تیم کوئین لان اقتصاددان ارشد بانک ولز فارگو می گوید که کاهش کسری برابری تجارت خارجی ۰.۸ درصد رشد اقتصادی آمریکا را افزایش خواهد داد و آن را از ۱.۷ درصد به ۲.۵ درصد خواهد رساند.

ارزش حجم واردات آمریکا در ماه ژوئن ۲.۵ درصد کاهش یافت و به ۲۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید.

از سوی دیگر، در ماه ژوئن بر صادرات کشور ۲.۲ درصد افزوده شد و ارزش حجم صادرات آمریکا را به ۱۹۱ میلیارد دلار رساند.

صادرات آمریکا به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۱.۵ درصد، و به چین ۴.۵ درصد بالا رفت.

واردات از چین ۲.۲ درصد کاهش یافت و کسری برابر تجارت خارجی آمریکا با چین را از ۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار در ماه مه گذشته، به ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در ماه ژوئن رساند.
XS
SM
MD
LG