لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۲

بیکاری در امریکا تا پایان سال به ۷.۲% می رسد


هیات مدیره فدرال رزرو در دو روز گذشته در واشنگتن گرد هم آمدند و درباره مسائل اقتصادی و چگونگی مقابله با مشکلات به رایزنی پرداختند.

مقامهای بانک مرکزی امریکا می گویند نرخ بیکاری سریعتر از آنچه انتظار می رفت کاهش می یابد. بانک مرکزی امریکا به تلاشهایش در سرعت بخشیدن به اقتصاد کشور ادامه می دهد و کماکان هر ماه ۸۵ میلیارد دلار به بازار تزریق می کند.

در گزارشی از این اجتماع آمده است که نرخ بیکاری ممکن است تا پایان سال جاری میلادی به ۷.۲ درصد کاهش یابد و در سال ۲۰۱۴ به ۶.۵ درصد برسد.
مقامهای فدرال رزرو می گویند به فعالیتهای تشویقی برای سرعت بخشیدن اقتصاد تا زمانی که نرخ بیکاری دست کم یک درصد پایین بیاید ادامه خواهند داد.

در سال ۲۰۰۸ فدرال رزرو به منظور ایجاد رونق اقتصادی، نرخ بهره بین بانکی را به پایین حد ممکن کاهش داد ولی نتیجه دلخواه گرفته نشد؛ بنابراین برنامه خرید داراییهای بزرگ و کاهش مجدد بهره بلند مدت در نظر گرفته شد.

اکنون تلاشهای فدرال رزرو متمرکز شده است بر کاهش نرخ بهره، که گرفتن وام از سوی بازرگانان به منظور خرید وسایل تولید جدید، توسعه کارخانه ها، و استخدام را آسانتر می کند. اگرچه اگر این برنامه بیش از حد لازم ادامه یابد ممکن است تاثیرات تورمی داشته باشد.
XS
SM
MD
LG