لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۸

بهبود چشم انداز اقتصادی آمریکا


شاخص های بازارهای بورس در آمریکا افزایش یافت
شاخص های بازارهای بورس در آمریکا افزایش یافت
نتایج نظرسنجی ها حاکی از بهبود اعتماد مردم به اقتصاد آمریکا و افزایش مصرف در این کشور است. صندوق بین الملی پول نیز از بهبود وضع اقتصادی آمریکا خبر میدهد.

نتایج بدست آمده از نظر سنجی بلومبرگ که بر روی تعدادی از اقتصاددانان برجسته انجام شده نشان میدهد که بر کل دستمزدهای پرداخت شده در آمریکا در ماه ژوئن ۱۹۵ هزار دلار، و در ماه جاری، یعنی ماه ژوئیه، ۱۸۵ هزار دلار افزوده شد، که این امر نرخ بیکاری را از ۷ و ششم دهم درصد به ۷ و نیم درصد کاهش خواهد داد. پیش بینی اقتصاددانان پیش از انتشار آمار رسمی وزارت کار آمریکا صورت گرفته، که انتظار میرود تا پنج روز دیگری، یعنی در دوم ماه اوت، منتشر شود.

اقتصاددانان همچنین میگویند که آمارهای دولتی دیگر ممکن است از کاهش رشد اقتصادی آمریکا از یک و هشت دهم درصد در سه ماهه اول سال جاری به یک درصد در سه ماهه دوم امسال خبر دهند، ولی آمارهای بازار کار چشم انداز بهتری از اقتصاد آمریکا را نشان میدهد.

نظر سنجی بلومبرگ از اقتصاددانان نشان میدهد که بر میزان خرده فروشی، و یا میزان مصرف مردم، که دو سوم اقتصاد آمریکا را تشکیل میدهد نزدیک به دو درصد افزوده خواهد شد.

ثبات در بخش صنعتی نمودار دیگری از بازسازی و تقویت اقتصادی آمریکاست. اقتصاددانان بر اساس نمودارهای شاخص موسسه پژوهشی عرضه مدیریت، که انتظار میرود اول ماه آینده منتشر شود، گفته اند فروش اتومبیل ثباتی در بخش صنعتی کشور ایجاد کرده است. آنها پیش بینی کرده اند که فروش اتومبیل در ماه جاری به بالاترین سطح خود در شش ماه گذشته برسد. کارخانه های اتومبیل سازی فورد در میشیگان گفته است که در سال جاری سه هزار کارگر استخدام خواهد کرد که ۸۰۰ نفر بیشتر از طرح اولیه این کارخانه است.

استخدام در آمریکا در کل با ثبات و رو به افزایش قلمداد می شود و دلیلی وجود ندارد که این روند ادامه نیابد. با توجه به بهبود بازار کار، انتظار میرود که در نیمه دوم سال جاری اقتصاد آمریکا نیز بهبود حاصل کرده، و بر شتاب رشد آن افزوده شود.

از سوی دیگر، «نامپسون رویترز» دانشگاه میشیگان، که شاخصی برای اندازه گیری اعتماد مردم نسبت به اقتصاد آمریکاست، نشان میدهد که در ماه ژوئیه بر میزان اعتماد مردم به اقتصاد کشور افزوده شده است، که عمدتاً ناشی از دارائی مردم بخاطر بالا رفتن قیمت مسکن و سهام بوده است.
XS
SM
MD
LG