لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

آمریکا چهار نام جدید را به فهرست تحریم‌های کره شمالی اضافه کرد


نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری (دارایی) ایالات متحده آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو
نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری (دارایی) ایالات متحده آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد در راستای تحریم‌های قبلی آمریکا و سازمان ملل متحد علیه کره شمالی، یک فرد و سه شرکت یا نهاد را تحت تحریم‌ قرار داده است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، این اقدام بر اساس فرمان اجرایی ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ است که افرادی را هدف می‌گیرد که در حمل و نقل غیرقانونی برای کره شمالی نقش داشته و آن را تسهیل می‌کنند.

شرکت تجاری «دالیان سان مون استار» در چین و یک شرکت وابسته به آن در سنگاپور، شرکت «پرافینت» در روسیه و مدیرکل روس آن، اسامی هستند که امروز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.

استیون منوشن وزیر خزانه داری ایالات متحده، در بیانیه‌ای که امروز به همین مناسبت صادر شده است، تاکید کرد این وزارتخانه به اجرای تحریم‌های موجود علیه کره شمالی ادامه خواهد داد.

به رغم دیدار تاریخی ۱۲ ژوئن سران آمریکا و کره شمالی و وعده پیونگ یانگ به عاری سازی هسته‌ای، دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید تا تحقق کامل آن تحریم‌های کره شمالی ادامه خواهند یافت.

دولت آمریکا حدود دو هفته پیش هم «بانک بازرگانی اگروسایوز» را که مقر آن در مسکو پایتخت روسیه است، در ارتباط با برنامه هسته‌ای کره شمالی به فهرست تحریم‌‌های خود اضافه کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG