لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

آمریکا یک بانک روسیه را در ارتباط با برنامه هسته‌ای کره شمالی تحریم کرد


نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری (دارایی) ایالات متحده در شهر واشنگتن
نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری (دارایی) ایالات متحده در شهر واشنگتن

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که یک بانک روسی را به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه برنامه هسته‌ای کره شمالی به فهرست افراد و نهادهای تحت تحریم‌ اضافه کرده است.

به گفته این وزارتخانه، «بانک بازرگانی اگروسایوز» که مقر آن در مسکو است «تراکنش‌های مالی چشم‌گیری» را برای رئیس «بانک تجارت خارجی» کره شمالی در پایتخت روسیه انجام داده است.

استیون منوشن وزیر خزانه داری آمریکا در این بیانیه گفت، ایالات متحده همچنان به اعمال تحریم‌های خود و سازمان ملل متحد ادامه می دهد تا شریان غیرقانونی کسب درآمد کره شمالی را مسدود کند.

به دنبال انتشار این بیانیه، خبرگزاری رویترز از قول برخی دیپلمات‌های سازمان ملل متحد نوشت که آمریکا از آن نهاد بین المللی خواسته است این بانک روسی را به «فهرست سیاه» خود اضافه کند.

روز گذشته روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی از نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل توسط روسیه در ارتباط با استخدام کارگران کره شمالی خبر داد؛ گزارشی که مسکو آن را رد کرده است.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل روز جمعه در واکنش گفت، «حرف زدن آسان است؛ روسیه نمی‌تواند تنها در حد حرف از تحریم‌های کره شمالی حمایت کند، اما با عمل خود آنها را نقض کند.»

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین «ری جونگ وان» معاون نماینده بانک تجارت خارجی کره شمالی در مسکو را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد و خواستار اخراج او و همچنین رئیس آن بانک از روسیه شد.

دو شرکت وابسته به این بانک نیز که در چین مستقر هستند، تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

پرزیدنت ترامپ در عین حال که بر دیپلماسی برای حل بحران کره شمالی و رفع تهدیدهای هسته‌ای و موشکی آن کشور تاکید می‌کند، گفته است تا حصول نتیجه نهایی به اعمال تحریم‌ها ادامه می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG