لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

حکم زندان برای نیلوفر بهادری‌فر؛ مسیح علینژاد: او در پی سوءاستفاده از نام کشته‌شدگان اعتراضات بود


نیلوفر بهادری‌فر، که به اتهام دست‌داشتن در توطئه برای ربودن مسیح علینژاد از سوی دادگاه فدرال نیویورک به چهار سال حبس محکوم شد آرشیو
نیلوفر بهادری‌فر، که به اتهام دست‌داشتن در توطئه برای ربودن مسیح علینژاد از سوی دادگاه فدرال نیویورک به چهار سال حبس محکوم شد آرشیو

دادگاه فدرال نیویورک روز جمعه هفتم آوریل نیلوفر بهادری را به اتهام دست داشتن در توطئه برای ربودن مسیح علینژاد به چهار سال زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، خانم بهادری‌فر و وکلایش در جلسه دادگاه کوشیدند او را به عنوان یک زن، از قربانیان جمهوری اسلامی معرفی کنند.

متهم در جلسه دادگاه خطاب به مسیح علینژاد گفت «تو قهرمان من هم هستی» و از توطئه ربودن او عمیقا ابراز تاسف کرد.

مسیح علینژاد در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار صدای آمریکا در واکنش به رای دادگاه و این گفته نیلوفر بهادری‌فر گفت فکر می‌کند قاضی به خوبی فهمیده خانم بهادری‌فر در پی «سوء استفاده» کردن «نه فقط از من بلکه از [همه] زنان ایرانی» بوده است.

به باور مسیح علینژاد، گفته خانم بهادری‌فر مبنی بر اینکه خود او نیز قربانی مردسالاری بوده و به همین دلیل مجبور بوده حرف محمود خاضعین و مسئولان سپاه پاسداران را گوش کند، «سوء استفاده» است و «قاضی هم به درستی به [خانم بهادری‌فر] جواب داد» و گفت حکومتی که بهادری‌فر با آن در ارتباط بوده، در تمام این سال‌ها سرگرم «ترور» بوده است.

مسیح علینژاد افزود خانم بهادری‌فر در دفاعیه خود از «مهسا امینی» اسم آورد و «از قتل‌عام مردم سوءاستفاده کرد» و از خود او نیز به عنوان قهرمان و صدای بی‌صدایان و کشته‌شدگان و زنان تجلیل کرد.

علینژاد گفت اگرچه از این اقدام «بدون شرم» بهادری‌فر ناراحت است اما خوشحال است که دادگاه به «مظلوم‌نمایی» او گوش نکرد و حکم چهارسال حبس را برای او صادر کرد.

به گفته خبرنگار صدای آمریکا، قاضی دادگاه حکم صادره را پیامی به تمام کسانی دانست که قصد دارند در ایالات متحده علیه شهروندان آمریکایی اقدامات خرابکارانه انجام دهند.

XS
SM
MD
LG