لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۷

اعلام جرم علیه فرد مسلح دستگیرشده در نزدیکی خانه مسیح علی‌نژاد


مسیح علی‌نژاد
مسیح علی‌نژاد

دادستانان نیویورک علیه فرد مسلحی که در نزدیکی خانه مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا، بازداشت شده بود به اتهام نگهداری اسلحه جنگی فاقد مجوز اعلام جرم کردند.

یک مرد نیویورکی به اتهام داشتن یک قبضه اسلحه کلاشنیکف با خشاب پر بیرون خانه مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و کنشگر حقوق بشر، متهم شده است.

یکی از ماموران پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در شکایت ثبت شده در دادگاه فدرال منهتن، نوشته است که خالد مهدی‌اف، متهم پرونده، اواخر ژوئیه دو روز را بیرون خانه مسیح علی‌نژاد در بروکلین گذراند و یک بار هم تلاش کرد که در را باز کند.

مهدی‌اف روز پنجشنبه به دلیل داشتن سلاح گرم با شماره سریال محو شده متهم شد. دادستان‌ها همچنین خواستار ضبط اسلحه و مهمات مهدی‌اف هستند.

پیشتر گزارش‌ شده بود که خالد مهدی‌اف، ۲۳ ساله و تبعه جمهوری آذربایجان، با به همراه داشتن اسلحه تهاجمی کلاشنیکف و بیش از هزار دلار پول نقد، دستگیر شد.

مسیح علینژاد از جمله در رابطه با کارزار مبارزه با حجاب اجباری در ایران شناخته می‌شود.

تیر ماه سال گذشته، دادستانی ایالات متحده آمریکا در منهتن و وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه‌‌هایی با اعلام این که سرویس‌های اطلاعاتی ایران در حال برنامه‌ریزی برای ربودن مسیح علینژاد از شهر نیویورک بودند و قصد داشتند او را به ایران ببرند، نام افراد عضو این شبکه وابسته به حکومت ایران را که در این عملیات آدم‌ربایی شرکت داشتند منتشر کرد.

وزارت خارجه ایران آن زمان این گزارش را «سناریوسازی‌های هالیوودی» خواند.

پیش از این نیز جمهوری اسلامی از طریق تحت فشار قرار دادن خانواده مسیح علینژاد در ایران قصد داشت تا این همکار صدای آمریکا را به بهانه دیدار مادرش به ترکیه بکشاند و در آنجا او را برباید. علی علینژاد، برادر مسیح، این نقشه را برملا کرد و به همین دلیل به تحمل زندان محکوم شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG