لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۹

با هدف تقویت ناتو در شرق اروپا: ۵۰۰ نیروی نظامی آمریکا وارد رومانی شدند


انتقال تانک ها و تجهیزات نظامی گردان اول از هنگ پنجم پیاده نظام ارتش ایالات متحده به رومانی - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
انتقال تانک ها و تجهیزات نظامی گردان اول از هنگ پنجم پیاده نظام ارتش ایالات متحده به رومانی - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

پانصد نیروی نظامی آمریکا به همراه تانک‌ها و تجهیزات ارتش ایالات متحده، به منظور تقویت توان دفاعی این عضو ناتو در اروپای شرقی، روز سه شنبه وارد یک شهر بندری رومانی در سواحل دریای سیاه شدند.

سفارت آمریکا در بخارست اعلام کرد که گردان اول از هنگ پنجم پیاده نظام ارتش ایالات متحده، موسوم به «عقاب‌های جنگجو»، در پایگاه هوایی «میهائیل کوگالنیچانو» در شرق رومانی مستقر خواهند شد.

به گفته «هانس جی کِلِم» سفیر آمریکا در رومانی، اعزام نیروهای نظامی آمریکایی و استقرار آنها در آن کشور، تاکیدی است بر وجود یک «شراکت راهبردی بین آمریکا و رومانی، هم در کلام و هم در عمل.»

وی اضافه کرد که حضور این نیروها «ظرفیت‌های ما ... در پاسداری از صلح و امنیت در جنوب شرقی اروپا و حوزه دریای سیاه را افزایش‌ می دهد.»

روابط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با روسیه، در پی نقش مسکو در بحران اوکراین و حمایت از جدایی طلبان شرق آن کشور و به ویژه الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود در سال ۲۰۱۴، دچار تنش شده است.

ناتو جهت ارائه تضمین به اعضای اروپایی این سازمان در زمینه پایبند بودن به تعهد خود در دفاع از آنها در برابر تحرکات روسیه، در طول نزدیک به دو سال گذشته حضور و رزمایش‌های نظامی خود را در منطقه افزایش داده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG