لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۴

سناتور گرام: حملات سایبری روسیه تحریم‌های سختی به دنبال خواهد داشت


لیندزی گرام (راست) و جان مک کین دو عضو ارشد جمهوریخواه سنای آمریکا - آرشیو

یک عضو ارشد سنای آمریکا روز چهارشنبه گفت که تحریم های مورد حمایت دو حزب دموکرات و جمهخوریخواه آمریکا علیه روسیه برای آن کشور و به ویژه برای شخص ولادیمیر پوتین ریس جمهوری روسیه سخت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سناتور جمهوریخواه لیندزی گرام که همراه با سناتور جان مک کین به حوزه بالتیک سفر کرده است، در اشاره به حملات سایبری روسیه علیه کشورهای خارجی از جمله آمریکا، این اظهارات را مطرح کرد.

این عضو ارشد سنای آمریکا در سخنانی در لتونی، همچین با اشاره به دخالت های مسکو در امور داخلی برخی کشورها، گفت که «روسیه قصد دارد کمر دموکراسی را در سراسر جهان بکشد.»

وی که در یک نشست خبری در ریگا پایتخت لتونی سخن می‌گفت، با بیان این که لتونی همواره هدف تهاجم و دخالت روسیه در امور خود قرار گرفته، هشدار داد «اکنون زمان آن است که روسیه درک کند که دیگر بس است.»

سناتورهای جمهوریخواه لیندزی گرام و جان مک‌کین، به همراه سناتور دموکرات امی کلوبوچار، با هدف رفع برخی نگرانی‌ها از نقش ایالات متحده در ناتو در دولت دونالد ترامپ، در سفری سه روزه به حوزه بالتیک رفته‌اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده در طول مبارزات انتخاباتی خود گفته بود که نقش آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، را مورد بازنگری قرار خواهد داد؛ اظهاراتی که نگرانی برخی همپیمانان واشنگتن را بر انگیخت.

تحرکات نظامی روسیه و دخالت‌های آن کشور در تحولات اوکراین و گرجستان، موجب نگرانی برخی متحدان پیشین اتحاد جماهیر شوروی در حوزه بالتیک از احتمال تکرار دوران حضور مسکو در منطقه شده است.

سناتور مک کین نیز روز گذشته در استونی در واکنش به برخی نگرانی‌ها از سیاست‌های آینده ایالات متحده تاکید کرد که واشنگتن به تعهد خود به ناتو و تامین امنیت همپیمانان خود در اروپا پایبند خواهد ماند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG