لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۹

ائتلاف به رهبری آمریکا: تنها ۳ هزار داعشی در عراق و سوریه مانده‌اند


سرهنگ ارتش رایان دیلان، سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه گروه داعش - آرشیو
سرهنگ ارتش رایان دیلان، سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه گروه داعش - آرشیو

سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه داعش روز سه شنبه اعلام کرد، در حال حاضر تنها حدود سه هزار پیکارجوی آن گروه اسلامگرای افراطی سنی همچنان در عراق و سوریه باقی مانده‌اند.

رایان دیلان در توئیتی گفت، «برآوردهای فعلی نشان می‌دهند کمتر از سه هزار پیکارجوی داعش باقی مانده‌اند – هنوز تهدید هستند، اما به حمایت از شرکایمان برای شکست کامل (داعش) ادامه می دهیم.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، این پیام توئیتری سرهنگ دیلان بخشی از پاسخ‌های او به پرسش‌های مطرح شده در یک جلسه پرسش و پاسخ اینترنتی دربیاره آخرین وضعیت مبارزه با پیکارجویان افراطی داعش بود.

به گفته او، ائتلاف بین المللی به حدود ۱۲۵ هزار نیروی امنیتی عراقی آموزش داده، که ۲۲ هزار نفر از آنها پیشمرگه‌های کرد هستند. او همچنین گفت آمریکا برنامه‌ای برای ایجاد پایگاه نظامی در عراق ندارد.

با سقوط آخرین مواضع گروه موسوم به «دولت اسلامی»، که از بهار سال ۱۳۹۳ بخش‌های بزرگی از عراق و سوریه را به اشغال خود در آورد اما اخیرا بیشتر آن را از دست داد، عملا کار این گروه تمام شده است.

وزارت دفاع عراق ۲۶ آبان اعلام کرد «راوه»، آخرین شهر تحت تصرف داعش در آن کشور آزاد شد. چند روز پیش از آن نیز ارتش سوریه، با آزادسازی آخرین شهر تحت اشغال داعش، اعلام پیروزی کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG