لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

گورهای دسته جمعی عراق با بیش از ۴۰۰ جسد کشف شد


تصویری از گور تازه کشف شده.
تصویری از گور تازه کشف شده.

نیروهای امنیتی عراق گورهای دسته جمعی را در مناطقی که پیش از این تحت کنترل داعش بود، کشف کرده اند. در این گورها به گزارش آسوشیتد پرس بیش از ۴۰۰ جسد یافت شده است. این مناطق بتازگی از داعش باز پس گرفته شد.

گورها در منطقه حُویجه کشف شده و علاوه بر جسدهای غیر نظامیان، جسدهای ماموران امنیتی و نظامیان نیز در آنها شناسائی شده اند. استاندار کرکوک که خبر را اعلام کرده، نگفته است فرایند بیرون آوردن همه جسدها کی آغاز خواهد شد.

خلف حلیبی چوپان عراقی که ماموران را به سوی گورهای کشف شده هدایت کرده است می گوید داعش ، قربانیان را در آن محل ها اعدام می کرده و با ریختن بنزین جسدهارا به آتش می کشیده است. در محل کشف جسدها لباس ها، جمجمه ها و استخوان های انسانها اینجا و آنجا به چشم می خورد.

نیروها ی عراقی با پشتیبانی نظامی آمریکا داعش را از مناطقی که زیر کنترل داشت،‌ بیرون رانده اند هرچند در مناطق مرزی با سوریه جنگ برای پاکسازی از آخرین نیروهای داعش ادامه دارد.

حیدر عبادی روز شنبه از تلاش ها برای بازپس گرفتن آخرین زمین ها از داعش در مرز سوریه خبر داد. ساعتی بعد خبر آزاد شدن رومانه و پیشروی ارتش به سوی راوه اعلام شد.

به گفته احمد اسدی سخنگوی حشدالشعبی ، گروه شبه نظامی عمدتا شیعه عراقی، راوه آخرین شهر عراق است که هنوز در دست داعش باقی مانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG