لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

هنوز انگیزه عامل تیراندازی لاس وگاس مشخص نشده است


عکس هایی از قربانیان تیراندازی یکشنبه در لاس وگاس
عکس هایی از قربانیان تیراندازی یکشنبه در لاس وگاس

در حالیکه دوست دختر عامل تیراندازی به مردم در لاس وگاس وارد دومین روز شده، هنوز پلیس مدرک کافی درباره انگیزه این مهاجم بدست نیاورده است.

به گزارش اسوشیتدپرس، کسانی که دنبال پیدا کردن انگیزه «استیون پداک» عامل تیراندازی لاس و گاس هستند تا کنون نتوانستند اطلاع چندانی در این باره کسب کنند.

همه چیز در حال حاضر حدس و گمان است.

«پداک» در زندگی خصوصی فردی به دور از نام و نشان بوده، کمتر کسی وی را می شناخته و آن ها که او را می شناخته اند، می گویند هیچ نمی شد تصور کرد که «پداک» عامل چنان فاجعه کم سابقه ای در تاریخ مدرن باشد که ظرف ۹ دقیقه ۵۸ انسان بیگناه را در جا بکشد و ۵۲۷ نفر را زخمی کند.

«پداک» دوستان نزدیک نداشت، در شبکه ها و رسانه های اجتماعی فعال نبوده و با افراد کمی در ارتباط بود. «اندرو مکیب» مقام شماره ۲ اف بی آی-اداره آگاهی فدرال آمریکا- گفته است بازجویان در حیرتند که چگونه فردی بدون پیشینه بد، توانسته است دست به چنان کشتار هولناکی بزند.

آنچه تا کنون مشخص شده این است که «پداک» قمار می کرده ، هفته پیش از تیراندازی، اتاقی در طبقه ۳۲ هتل «مندلی بی» اجاره کرده و در نظر داشت پس از اجرای نقشه ای که با دقت فراوان طراحی کرده بود، از چنگ پلیس فرار کند و زنده بماند.

«جوزف لمباردو» رئیس پلیس بخش کلارک می گوید «پداک» برای گردآوری زرادخانه بزرگ سلاح ها و مواد منفجره اش و نیز طراحی نقشه بسیار دقیق حمله مرگبار می بایست از کسی یا کسانی کمک گرفته باشد اما هنوز دراین باره کمترین چیزی نمی دانند.

«ماریلو دنلی» دوست دختر «پداک» که در لس آنجلس مورد بازجوئی پلیس قرار دارد گفته است: «پداک» هرگز چیزی به من نگفت، کار ی هم نمی کرد که من فکر کنم خطرناک است و درباره فاجعه هولناکی که انجام داد، یک زنگ خطر باشد.

«دنلی» روز سه شنبه از فیلیپین، کشوری که «پداک» پیش از انجام حمله، ۱۰۰هزار دلار پول فرستاد، به آمریکا آمد و با پلیس گفتگو کرد.

حتی با بررسی دقیق کامپیوتر، تلفن دستی و سایر ابزارهای الکترونیکی «پداک» ، چیز چندانی دستگیر پلیس نشده است. هیچ ارتباط روشنی هم تاکنون میان «پداک» با گروه های تروریستی خارج از آمریکا کشف نشده است.

دنلی دوست دختر «پداک»، او را فردی توصیف می کند که هوای او را داشته و پولی را که به فیلیپین فرستاده بود، برای خرید خانه ای بوده که اعضای خانواده دنلی در آن زندگی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG