لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۲

عامل تیراندازی مرگبار لاس و گاس کیست؟


استفان پداک، عامل تیراندازی مرگبار لاس وگاس

پلیس لاس وگاس، استفن پداک، آمریکائی۶۴ ساله از شهر مسکایت ایالت نوادا را عامل تیرانداز ی مرگباری معرفی کرد که از نظر شمار قربانیان در تاریخ آمریکای مدرن بی سابقه قلمداد شده است.

او در تیراندازی به یک جمعیت ۲۲ هزار نفری که در کنسرت فضای باز حضور داشتند ۵۸ نفر را کشت و ۵۲۷ نفر را زخمی کرد. سپس در اتاق هتلی که از آنجا به سمت مردم تیراندازی کرده بود خودکشی کرد. در اتاق وی واقع در طبقه سی و دوم هتل ماندلای بی، ۴۲ قبضه سلاح گرم پیدا شده است.

تاکنون انگیزه این اقدام فاجعه بار مشخص نشده است. پلیس می گوید پداک پیشینه مجرمانه نداشته و به گفته اداره آگاهی فدرال- اف بی آی- هیچ ارتباطی هم با گروه های تروریستی بین المللی نداشته و با آنکه داعش مسئولیت تیراندازی را برعهده گرفته ، هیچ مدرکی در این باره ارائه نداده است.

اریک پداک برادر مهاجم به روزنامه واشنگتن پست گفته است: «ما هیچ چیزی نمی دانیم. هیچ دلیلی برای این کار او وجود ندارد.او بیشتر با بازیهای ویدیوئی سرگرم بود. به سفرهای تفریحی دریایی می رفت. و در رستوران «تاکو بل» بوریتوس می خورد. ما از وابستگی سیاسی اش چیزی نمی دانیم. از وابستگی های دینی او هم آگاهی نداریم.»

اریک پداک، برادر تیرانداز لاس وگاس
اریک پداک، برادر تیرانداز لاس وگاس

همسایه هایش می گویند پداک پس از بازنشستگی در شهری واقع در ۱۳۰ کیلومتری لاس وگاس اقامت گزید. قمارباز بود و با ماریلو دنلی، دوست دخترش زندگی می کرد. پلیس پس از واقعه خانه ماریلو را مورد بازرسی قرار داد. سپس اعلام شد مکان وی شناسائی شده و در بازداشت پلیس است اما فکر نمی کنند در تیرانداز ی مرگبار دست داشته باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG