لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۸

جنجال تازه «دن بیلزریان» ستاره آمریکایی فضای مجازی؛ با مرگ مردم شوخی نکن


انتشار ویدئوی شخصی یکی از حاضرین در تیراندازی مرگبار شهر لاس وگاس بازتاب گسترده ای در فضای مجازی با واکنش های منفی بسیاری مواجه شده است.

«دن بیلزریان» پوکرباز مشهور آمریکایی که طرفداران زیادی در شبکه های اجتماعی دارد، یکی از تماشاگران کنسرت «جیسن آلدن» در لاس وگاس بود. بیلزریان هنگام تیراندازی از صحنه گریخت ولی با تلفن همراه خود از تمامی این لحظات فیلم گرفت، البته او که به شوخ طبعی و بذله گویی شهرت دارد، این حادثه وحشتناک را هیجان انگیز توصیف می کند.

این چهره مشهور دنیای سرگرمی در این ویدئو به چگونگی کشته و زخمی شدن تماشاگران در پشت صحنه می پردازد، از جمله زن جوانی که گلوله به سرش اصابت می کند.

انتشار این کلیپ نامتعارف با انتقاد بسیاری از کاربران اینترنتی، هنرمندان و چهره های معروف همراه بود و نشریات و سایتهای هنری نیز مطالب مختلفی در این زمینه منتشر کردند.

یکی از این منتقدین «داکوتا میر» از قهرمانان ارتش آمریکا و داماد «سارا پیلین» فرماندار پیشین ایالت آلاسکا است.

او با انتقاد شدید از دن بیلزریان او را فرد شهرت طلبی توصیف کرد که در پی سواستفاده تبلیغاتی از این واقعه مرگبار است، انسان بی عاطفه ای که به جای کمک به مجروحین به چگونگی فیلمبرداری از مرگ آنها فکر می کند.

«داکوتا میر» شهرت زیاد و طرفداران بیشمار در شبکه های اجتماعی را ملاک موفقیت ندانست و «دن بیلزریان» را قهرمانی پوشالی معرفی کرد که نباید الگوی نوجوانان و جوانان باشد.

دن بیلزریان از ستاره های معروف فضای مجازی است و بیش از ۲۲ میلیون هوادار در اینستاگرم دارد، او تصاویر مختلفی از زندگی شخصی، خوشگذارانی و تفریحاتش را در صفحات خود به اشتراک می گذارد.

در جریان حادثه تیراندازی شهر لاس وگاس ۵۹ نفر کشته و بیش از پانصد نفر زخمی شدند، این مرگبارترین کشتار گروهی آمریکا با اسلحه در سالهای اخیر است.

XS
SM
MD
LG