لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۵

واکنش هنرمندان آمریکا به تیراندازی لاس وگاس


Country star Jason Aldean performs during a surprise pop up concert at the Music City Center in Nashville, Tenn., June 7, 2017.
Country star Jason Aldean performs during a surprise pop up concert at the Music City Center in Nashville, Tenn., June 7, 2017.

جیسون الدین، خواننده موسیقی کانتری روز سه شنبه اعلام کرد سه کنسرت خود در هفته جاری را به احترام کشته شدگان فاجعه تیراندازی در لاس وگاس لغو کرده است. تیر اندازی که مرگبار ترین تیراندازی در تاریخ معاصر آمریکا محسوب میشود و طی کنسرت این هنرمند رخ داد.

«الدین» کنسرتهایش در لاس وگاس و چند شهر در ایالت کالیفرنیا را لغو کرده است و می‌گوید اولین اجرایی که بعد از آن فاجعه داشته باشد، تجربه دشوار و بسیار عاطفی خواهد بود و او به کمی زمان برای سوگواری نیاز دارد.

«جنیفر لوپز» نیز که طی یک قرار داد در هتل «پلانت هالیوود» لاس وگاس سری کنسرتهایی اجرا می‌کند تمامی شو های هفته جاری را لغو کرده است. در بیانیه ای از سوی سخنگوی خانم لوپز آمده است که او در پی تراژدی لاس وگاس بسیار غم‌زده است.

در روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز اکران چندین فیلم در هالیوود و مراسم فرش قرمز آنها لغو شد. از جمله فیلمهای «مارشال» و بخش جدید فیلم «بلید رانر» به نام «بلید رانر ۲۰۴۹» با بازی هریسون فورد و رایان گازلینگ.

در تگزاس سازمان دهنده های جشنواره موسیقی شهر آستین اعلام کردند به کسانی که از شرکت در این رویداد نگران هستند پول بلیتشان را پس خواهد داد.

بسیاری از برنامه های تلویزیونی نیز با ادای احترام به قربانیان تیراندازی در لاس وگاس آغاز شدند. از جمله برنامه «فوتبال آمریکایی دوشنبه شب» شبکه ESPN، برنامه «رقص با ستارگان»، برنامه زنده «جیمی کیمل» و همچنین برنامه «تونایت شو» با اجرای جیمی فالون که در ابتدای آن «مایلی سایروس» و «ادم سندلر» ترانه «بدون آزادی» را خواندند.

در پی تیراندازی روز یکشنبه در لاس وگاس ۵۹ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG