لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

پرزیدنت ترامپ در لاس‌وگاس: آمریکا سوگوار است؛ باعشق مقابل تنفر می‌ایستیم


رئيس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه با سفر به لاس وگاس، با مجروحان تیراندازی اخیر در آن شهر دیدار کرد و در سخنانی، به قربانیان حادثه ادای احترام کرد و گفت ملت آمریکا سوگوار است.

در حادثه یکشنبه شب، که از آن با عنوان مرگبارترین تیراندازی به مردم در تاریخ معاصر ایالات متحده یاد می‌شود، ۵۹ نفر در جریان برگزاری یک کنسرت موسیقی کشته و بیش از ۵۰۰ نفر نیر زحمی شدند.

دونالد ترامپ پس از دیدار با مجروحان و مسئولان محلی، گفت در این تاریک‌ترین لحظات قلب و روح ما با آنهایی است که از دنیا رفته‌اند و امیدواریم روحشان در آرامش باشد: «ملت آمریکا سوگوار است.»

وی گفت برای توضیح وجود چنین شرارتی و ریشه اینگونه حوادث به فرزندانمان با مشکل روبرو هستیم و در ادامه با همه کسانی که عزیزان خود را در حادثه سه شب پیش از دست داده‌اند ابراز همدردی کرد.

پرزیدنت ترامپ و همسرش ملانیا، با امدادگران و افراد عادی که به کمک مردم شتافتند دیدار کردند و رئیس جمهوری در ستایش آنها برای کمک به دیگران گفت، ملت آمریکا با عشق در مقابل تنفر می‌ایستد.

رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا با مسئولان محلی و مقام‌های ارشد پلیس لاس وگاس نیز ملاقات کردند و پرزیدنت ترامپ در نطق خود که بطور مستقیم از رسانه‌ها پخش شد عملکرد آنها را در زمان حادثه ستود.

پلیس لاس وگاس، یک آمریکایی۶۴ ساله به نام استفان پداک ساکن مسکایت ایالت نوادا را عامل حمله معرفی کرده است که پیش از رسیدن ماموران پلیس به محل تیراندازی خودکشی کرده است.

بنا بر اعلام پلیس لاس وگاس، وجود ۲۳ سلاح مختلف و مقادیر زیادی مهمات در هتل محل اقامت او، نشانگر یک برنامه ریزی از پیش حساب شده از سوی استفان پداک برای این حمله است.

تحقیقگران در مورد علت این که چرا فرد ثروتمندی مانند استفان پداک، بدون پيشينۀ کيفری یا وابستگی سیاسی و مذهبی، دست به چنین کشتاری زده است با سئوالات بسياری مواجه هستند.

مقامات امیدوارند ماریلو دانلی دوست دختر استفان پداک، که حدود یک هفته پیش از حادثه به فیلیپین سفر کرده بود و شب گذشته به ایالات متحده بازگشت، بتواند به تحقیقات پلیس کمک کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG