لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

ژنرال ارشد آمریکایی: داعش را در افغانستان شکست می دهیم


ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نظامی ارشد ایالات متحده در افغانستان
ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نظامی ارشد ایالات متحده در افغانستان

فرمانده نظامی ارشد ایالات متحده در افغانستان می گوید نیروهای نظامی ایالات متحده گروه داعش را در افغانستان شکست خواهند داد.

ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان به بخش افغان صدای آمریکا گفت: « ما می توانیم داعش را شکست دهیم و این کار را خواهیم کرد.»

وی افزود:« امسال هدف اصلی ما مقابله با تلاش داعش برای ایجاد خلافت در ننگرهار است و این هدف را پیش می بریم.»

ژنرال نیکلسون گفت برنامه داعش برای ایجاد خلافت در افغانستان توسط نیروهای آمریکایی و افغان نقش برآب شده است. وی افزود:« آنها گفتند جلال آباد پایتخت شان خواهد بود و ننگرهار را تصرف می کنند. اما موفق به اجرای نقشه خود نشدند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه دوشنبه ۳۰ مرداد در یک سخنرانی که بطور مستقیم از طریق شبکه های خبری تلویزیونی در سراسر ایالات متحده پخش شد استراتژی جدید آمریکا در افغانستان را اعلام کرد و گفت نیروهای آمریکایی تا طالبان و گروه های تروریستی در آن کشور را شکست ندهند در افغانستان باقی خواهند ماند.

دولت افغانستان از تجدید تعهد ایالات متحده به مبارزه علیه طالبان در آن کشور و احتمال اعزام نیروهای بیشتر آمریکایی به افغانستان استقبال کرده است.

ژنرال جان نیکلسون گفت نظامیان آمریکا با کمک نیروهای افغان در عملیات مشترک ضدتروریسم، موفق به کشتن دو سوم از جنگجویان داعش در ننگرها شده و سه امیر اخیر آنها را کشته اند. این فرمانده نظامی ارشد گفت در حالی که فشار بر داعش ادامه دارد، آنها در تلاش برای استقرار در دیگر نقاط افغانستان هستند اما « ما داعش را رها نمی کنیم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG