لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۹

گفت‌وگوی وزیر خارجه پاکستان با سفیر آمریکا درباره اظهارات پرزیدنت ترامپ


یک سرباز پاسکتیان در حال نگهبانی در مرز مشترک با افغانستان - آرشیو
یک سرباز پاسکتیان در حال نگهبانی در مرز مشترک با افغانستان - آرشیو

ساعاتی پس از نطق تلویزیونی رئیس جمهوری ایالات متحده در باره راهبرد جدید دولت او در جنگ افغانستان و انتقاد از پاکستان که به گروه‌های تروریستی پناه می‌دهد، اسلام آباد روز سه شنبه اعلام کرد وزیر خارجه آن کشور با سفیر آمریکا دیدار و درباره اظهارات دونالد ترامپ گفت‌وگو کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت پاکستان همچنین اعلام کرده است که خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان قرار است «ظرف چند روز آینده» در واشنگتن پایتخت ایالات متحده با رکس تیلرسون وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ دیدار و در این زمینه با او گفت‌وگو کند.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی شب گذشته خود درباره راهبرد جدید کاخ سفید در جنگ افغانستان، به همسایه آن کشور یعنی پاکستان نیز اشاره کرد و گفت ایالات متحده نمی‌تواند در مورد حضور تروریست‌ها در پاکستان ساکت بنشیند.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد، زمان آن فرا رسیده اسلام آباد تعهد خود را به صلح ثابت کند.

به نوشته آسوشیتدپرس، در بیانیه دولت پاکستان به اظهارات شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا و اتهاماتی که علیه اسلام آباد مطرح کرد و هشدار داد که پاکستان باید فورا پناه دادن به شورشیان را متوقف کند اشاره مستقیمی نشده است.

با این حال در این بیانیه تاکید شده است که چشم انداز و تمایل پاکستان، به صلح و ثبات در افغانستان متمرکز است.

در این بیانیه گفته شده است وزیر خارجه پاکستان در دیدار با سفیر آمریکا در اسلام آباد یادآوری کرد که هزاران پاکستانی قربانی تروریسم بوده‌اند و پاکستان می‌خواهد با همکاری با دیگر کشورها «تهدید تروریسم را از میان بردارد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG