لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

آمریکا برای تیم ملی تیروکمان ایران ویزا صادر کرد؛ کمانداران به لاس وگاس می‌روند


Iran's shooting national team, تیم ملی تیراندازی با کمان ایران
Iran's shooting national team, تیم ملی تیراندازی با کمان ایران

اعضای تیم ملی تیروکمان ایران با صدور ویزای آمریکا برای شرکت در مسابقات جام جهانی تیراندازی راهی لاس وگاس می‌شوند.

خبرگزاری‌های داخلی ایران اعلام کردند با وجود اینکه درخواست ویزای اعضای تیم ملی با فرمان اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران همزمان شده بود، سفارت آمریکا در ارمنستان ویزای سفر اعضای تیم ملی را روز چهارشنبه ۱۹ بهمن صادر کرد.

رقابت‌های جام جهانی تیراندازی با کمان داخل سالن از ۲۲ بهمن آغاز و تا ۲۴ همین ماه ادامه خواهد یافت. پس از این رقابت‌ها، مسابقات فینال فینالیست انجام می‌شود.

خبرگزاری ایرنا به نقل از محمد علی شجاعی، رئیس فدراسیون تیراندازی ایران نوشت که تیم ملی تیراندازی با کمان ایران با ترکیب ۱۰ کماندار نوجوان، جوان و بزرگسال در دو بخش مردان و زنان در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

او با اشاره به زمان کم اعضای تیم ملی برای انجام سفر گفت: «تلاش می کنیم تیم هر چه سریعتر به سفارت آمریکا در ارمنستان اعزام شود و با دریافت روادید بلافاصله به محل رقابت‌ها در آمریکا پرواز کند.»

صدور فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا برای ممنوعیت موقت سفر شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا بر روابط ورزشی دو کشور نیز تاثیر گذاشت اما با لغو این دستور از سوی قاضی فدرال و تصمیم دولت آمریکا برای صدور مجوز ورود شهروندان این کشورها، کمی از التهاب این سفرها کاست.

وزارت امور خارجه ایران که پیشتر اعلام کرده بود به عنوان اقدام متقابل، از صدور ویزا برای کشتی‌گیران آمریکایی راهی جام‌جهانی کشتی در ایران خودداری خواهد کرد، با لغو ممنوعیت دولت آمریکا نظر خود را تغییر داد و برای اعضای تیم ملی کشتی آمریکا ویزا صادر کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG