لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

واکنش فدراسیون کشتی آمریکا به خبر ممنوعیت سفر به ایران: به ما رسما اعلام نشده است


عکسی از دور قبل جام جهانی کشتی در لاس وگاس آمریکا ۲۰۱۵
عکسی از دور قبل جام جهانی کشتی در لاس وگاس آمریکا ۲۰۱۵

در واکنش به اعلام ایران برای محدودیت حضور کشتی گیران آمریکایی، فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا می گوید هنوز رسمی به آنها این محدودیت اعلام نشده است.

در بیانیه ای که حساب توئیتری فدراسیون کشتی آمریکا منتشر کرده، اعلام شده خبر ممنوعیت حضور در ایران را از رسانه ها شنیده اند اما از سوی فدراسیون جهانی کشتی رسما به آنها این محدودیت اعلام نشده است.

روز جمعه ۱۵ بهمن، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که در اعتراض به محدودیت‌های جدید سفر ایرانیان به آمریکا، اجازه حضور کشتی‌گیران آمریکایی در ایران صادر نشده است.

خبرگزاری صدا و سیمای ایران ضمن نقل این خبر نوشت در روزهای اخیر تیم ملی تیر و کمان ایران نیز موفق به دریافت ویزای آمریکا و سفر به ایالات متحده نشده است.

در پی دستور وزارت امور خارجه ایران، فدراسیون کشتی ایران نیز از اتحادیه جهانی کشتی خواست تا تیم دیگری را جایگزین تیم ملی آمریکا کند.

جام جهانی کشتی آزاد قرار است ۲۸ و ۲۹ بهمن‌ماه در کرمانشاه برگزار شود اما اگر تیمی جایگزین آمریکا نشود، به دلیل الزام حضور هشت تیم به طور کامل، مسابقات دیگر «حدنصاب جهانی» نخواهد داشت.

به نظر می رسد این واکنش ایران به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ باشد. آقای ترامپ در روز جمعه ۸ بهمن در فرمانی اعلام کرد به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق شده است.

مقام های دولت ترامپ می گویند این محدودیت موقتی است و بعد از تصویب قوانینی برای بررسی بیشتر افرادی که از این کشور وارد آمریکا می شوند، این محدودیت موقت برداشته می شود.

در بخشی از بیانیه فدراسیون کشتی آمریکا آمده مسابقه جام جهانی کشتی یکی از پر اهمیت ترین مسابقات جامعه کشتی است.

در این بیانیه آمده: اگر خبر ممنوعیت حضور آمریکا در ایران تایید شود، بسیار ناامیدکننده خواهد بود و ما اعتقاد داریم قابل قبول نیست. کشتی یک رقابت ورزشی با حسن نیت است، نه جایی برای سیاست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG