لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

وزیر دفاع آمریکا: برای کمک امنیتی به اسرائیل هیچ شرطی قائل نیستیم


لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه، ۲۰ مهر گفت که ارتش ایالات متحده هیچ شرطی برای ارائه کمک امنیتی به اسرائیل قائل نیست.

او افزود که واشنگتن انتظار دارد ارتش اسرائیل در جنگ خود علیه گروه شبه نظامی حماس «درست» عمل کند.

آمریکا به سرعت در حال فرستادن نیروی دفاع هوایی و مهمات به اسرائیل است. اسرائیل متعهد شده است که حماس را نابود کند.

آقای آستین که در مقر ناتو در بروکسل سخن می‌گفت تأکید کرد که آمریکا هیچ شرطی برای تهیه این تجهیزات برای اسرائیل قائل نشده است.

او گفت: «اسرائیل ارتشی حرفه‌ای است و ما امیدواریم و انتظار داریم که آنها در ادامه مبارزات خود، اقدامات درستی انجام دهند.»

پیشتر اسرائیل به دنبال درخواست صلیب سرخ که خواستار اجازه ورود سوخت برای پیشگیری از تبدیل شدن بیمارستان‌های غزه به «سردخانه» شده بود گفت تا زمانی که تمامی گروگان‌های حماس آزاد نشوند، هیچ اقدام بشردوستانه‌ای انجام نخواهد داد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا که برای ابراز همبستگی به تل آویو سفر کرده است به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که آمریکا همیشه در کنار اسرائیل خواهد بود.

از زمان حمله حماس به اسرائیل، ارتش آمریکا، تجهیزات نظامی خود را به منطقه اعزام کرده است از جمله ناو «یو اس اس جرالد فورد» که برای پاسخگویی به هرگونه تهدیدی، از جمله جلوگیری از رسیدن سلاح‌های اضافی به حماس وارد مدیترانه شرقی شده است.

آمریکا همچنین نیروهای هوایی منطقه را باجنگنده‌های اف-۳۵، اف-۱۵، اف-۱۶ و اسکادران‌های هواپیماهای جنگنده ای-۱۰ تقویت کرده است.

پنتاگون گفته است که هواپیماهای جنگی، ناوشکن‌ها و رزم‌ناوهای آمریکایی که با فورد حرکت می‌کنند، عملیات دریایی و هوایی انجام خواهند داد که می‌تواند از جمع‌آوری اطلاعات تا حملات دوربرد را شامل شود.

وزیر دفاع آمریکا گفت که ایالات متحده نشانه‌ای از حمله احتمالی شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان به اسرائیل و گسترش درگیری مشاهده نکرده است.

آقای آستین گفت تمرکز نیرویی را در امتداد مرز مشاهده نکرده‌اند و افزود به دنبال نشانه‌های دیگری که ممکن است به گسترش درگیری بیانجامد نیز هستند.

XS
SM
MD
LG