لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۸

رئیس ستاد ارتش اسرائیل به ناکامی در جلوگیری از حمله حماس اذعان کرد


 هرتزی هالوی، رئیس ستاد مشترک اسرائیل
 هرتزی هالوی، رئیس ستاد مشترک اسرائیل

رئیس ستاد ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای به ناکامی‌های منجر به نفوذ گروه حماس و کشتار گسترده اسرائیلیان در روز شنبه اذعان کرد.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، هرتزی هالوی با تاکید بر مسئولیت ستاد ارتش اسرائیل در برقراری امنیت کشور و شهروندان آن اعلام کرد که ستاد تحت فرماندهی او روز شنبه ۱۵ مهر، از انجام وظایفش در مناطق هم‌مرز با نوار غزه بازماند.

او اعلام کرد که تحقیقات درباره چگونگی نفوذ و حمله حماس به خاک اسرائیل انجام خواهد شد و افزود: «ولی اکنون هنگام جنگ است.»

در پی حمله حماس به جنوب اسرائیل، انتقادهایی از ناتوانی ارتش و نیز دولت بنیامین نتانیاهو در جلوگیری از حمله حماس ابراز شده است.

بنا بر این گزارش، رئیس ستاد ارتش اسرائیل همچنین گفت که کشورش برای بازگرداندن اسرائیلیان به گروگان گرفته شده به دست شبه‌نظامیان حماس و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

این مقام نظامی اسرائیل در بخشی از بیانیه خود با یادآوری رویدادهای خونین، وحشیانه و حیرت‌آور در جریان حمله گروه حماس افزود: «قتل‌عام کودکان، زنان و مردم ما به دست تروریست‌های قاتل حماس» به توصیف او، «اقدامی حیوانی و غیرانسانی است.»

هرتزی هالوی تاکید کرد که نیروهای اسرائیلی با «تروریست‌های بی‌رحمی که چنین اقدامات غیرقابل‌تصوری را مرتکب شده‌اند» در حال مبارزه هستند.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل گفت که «این حمله وحشتناک» با تصمیم یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه، انجام شده است و اضافه کرد: «بنابراین او و تمام تشکیلات تحت فرماندهی او کشته خواهند شد. ما به آنها حمله خواهیم کرد و آنها و سیستم‌شان را از بین خواهیم برد.»

به گزارش تایمز اسرائیل، رئیس ستاد ارتش این کشور با اشاره به حدود ۲۰۰ گروگان اسرائیلی و خارجی که توسط «گروه تروریستی» در نوار غزه نگهداری می‌شوند، تاکید کرد «برای بازگرداندن گروگان‌ها به خانه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.»

هرتزی هالوی افزود: «ما بسیاری از تروریست‌ها و فرماندهان‌شان را می‌کشیم و زیرساخت‌های تروریستی را که از این جنایت وحشیانه و وحشتناک پشتیبانی کردند، نابود خواهیم کرد.»

به گفته رئیس ستاد ارتش اسرائیل، «غزه دیگر مانند قبل نخواهد بود.»

در جریان حمله گروه شبه‌نظامی حماس به جنوب اسرائیل در روز ۱۵ مهر، بیش از ۱۳۰۰ تن، عمدتا غیر نظامی، کشته و دست‌کم ۳۳۰۰ تن نیز مجروح شدند.

گروه حماس که از سوی آمریکا و شمار دیگری از کشورها به عنوان گروهی تروریستی شناخته می‌شود، از حمایت‌های مالی و نظامی جمهوری اسلامی برخوردار است.

XS
SM
MD
LG