لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۶

هیلی: فلسیطنی‌ها از طریق مذاکرات صلح منافع بیشتری از اسرائیل کسب می‌کنند


نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد - آرشیو
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد - آرشیو

نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد عصر روز سه شنبه در سخنانی ضمن تاکید بر حمایت آمریکا از اسرائیل و مذاکرات صلح خاور میانه گفت فلسیطنی‌ها از طریق این مذاکرات به منافع بسیاری دست خواهند یافت.

خانم هیلی در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاور میانه گفت، آمریکا برای مدت‌ها و بیش از هر کشور دیگری به فلسطینی‌‌ها کمک مالی کرده و پیشنهاد دوستی واشنگتن با مردم فلسطینی همچنان به قوت خود باقی مانده است.

آمریکا سال‌هاست برای تحقق بخشیدن به صلحی پایدار بین اسرائیل و فلسطینی‌ها تلاش می‌کند، اما شناسایی اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و محدود کردن کمک‌های مالی به فلسطینی‌ها، موجب نارضایتی طرف فلسطینی شده است.

بنا بر اعلام دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، خانم هیلی با یادآوری این که واشنگتن همواره تعهد خود را به صلح در خاور میانه نشان داده است، گفت که فلسطینی‌ها با درگیر شدن در مذاکرات صلح منافع زیادی کسب خواهند کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه بر حمایت قاطع واشنگتن از اسرائیل تاکید کرد و گفت همین پیوند ناگسستنی میان ایالات متحده و اسرائیل است که صلح را امکان‌پذیر می‌کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اوایل مهر ماه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به صراحت اعلام کرد که خواهان راه حل دو کشوری برای پایان دادن به درگیری میان اسرائیل و فلسطینی‌ها است.

پرزیدنت ترامپ وعده ارائه یک بسته پیشنهادی در این زمینه را داده، اما زمان مشخصی برای انتشار آن اعلام نکرده است. وی اواخر مرداد گفته بود اسرائیل در این طرح «هزینه» خواهد کرد و فلسطینی‌ها «چیزهای خیلی خوبی» دریافت خواهند کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG