لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۶

واکنش‌ها به دومین مناظره؛ در نظرسنجی سی.ان.ان چه کسی پیروز مناظره دوم بود؟


هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در پایان مناظره دوم دست دادند، اما در ابتدای مناظره باهم دست ندادند.
هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در پایان مناظره دوم دست دادند، اما در ابتدای مناظره باهم دست ندادند.

دومین مناظره میان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش های مختلفی را در پی داشت.

بر اساس برخی نظرسنجی‌ها، نظیر نظرسنجی شبکه سی.ان.ان/او.آر.سی که اندرسون کوپر از همین شبکه یکی از دو مجری مناظره دوم بود، هیلاری کلینتون برنده مناظره بود اما دونالد ترامپ فراتر از حد انتظار بینندگان ظاهر شد.

در این نظرسنجی ۵۷ درصد گفتند که کلینتون برنده مناظره بود در حالی که ۳۴ درصد ترامپ را برنده مناظره دانستند. در مناظره اول، ۶۲ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی هیلاری کلینتون را برنده مناظره دانسته بودند.

مایک پنس، یار انتخاباتی دونالد ترامپ و فرماندار ایالت ایندیانا که ترامپ در دومین مناظره گفت در مورد پوتین با او اختلاف نظر دارد، در توییتی که یکشنبه شب منتشر کرد به ترامپ «پیروزی در مناظره» را تبریک گفت و اعلام کرد «باعث افتخار» است که در کنار ترامپ حضور دارد.

بعد از انتشار ویدیویی که در آن دونالد ترامپ حرف های رکیک جنسی درباره زنان می گوید، مایک پنس گفته بود نمی تواند از آن سخنان دفاع کند و برخی نیز احتمال می دادند که مایک پنس از ادامه حضور در کنار ترامپ صرف نظر خواهد کرد. مایک پنس روز دوشنبه نیز تاکید کرد که «هیچ وقت» اینکه به این فکر نکرده بود که ترامپ را ترک کند.

تیم کین، یار انتخاباتی هیلاری کلینتون نیز نامزد حزب دموکرات را پیروز مناظره دانست و در توییتی نوشت: «تمرکز دونالد ترامپ روی هیلاری بود. تمرکز هیلاری کلینتون روی مردم آمریکا بود.»

در همین حال، یکی از دبیران ارشد نشریه آتلانتیک به اظهارات ترامپ که تهدید کرد اگر رئیس جمهوری آمریکا شود، برای محاکمه و زندانی کردن هیلاری کلینتون تلاش خواهد کرد واکنش نشان داد. یونی آپلبام نوشت «در دموکراسی‌ها، برندگان بازندگان را زندانی نمی‌کنند.

ترامپ در مناظره گفته بود که در صورت پیروزی در انتخابات، دادستان کل خود مامور می کند که دادستان ویژه ای برای تعقیب پرونده هیلاری کلینتون تعیین کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG